Dnes vyšlo 1 článků

Nokia představila novou kartografickou službu pro iOS

Finská společnost Nokia oznámila, že spouští novou službu pro zobrazování map pod názvem HERE, která by měla fungovat s operačním systémem iOS na bázi původních Nokia Maps. HERE má být oblačnou geolokační službou, která umožní pracovat bez připojení k internetu.

Pro použití služby bude postačovat uložení potřebné mapy v zařízení. HERE podporuje hlasovou navigaci a poskytuje informace o veřejné dopravě. Pro chodce ukazuje speciální trasy včetně parků, chodníků a přechodů. Zároveň je možné poslat informaci přátelům o své poloze nebo si vytvořit seznam restaurací s hodnocením. Program HERE bude dostupný přes App Store pro iPhone a iPad za několik týdnů a především bude bezplatný.

Nokia Maps

Na začátku roku 2013 plánuje Nokia HERE Maps pro Android. Pro nejrozšířenější operační systém bude HERE poskytovat službu hledání konkrétních budov a podrobné prohlížení trasy. V nejbližší době bude Nokia spolupracovat se společností Mozilla a vyvine HERE také pro OS Firefox.

Nokia se tak chce vrátit na ztracené trhy. Proto také koupila společnost Earthmine, která je vývojovou základnou pro technologie 3D map. Obchod má být uzavřen do konce tohoto roku.

Zdroj: Silicon Angle

Komentáře

Nahoru