Dnes vyšlo 15 článků

Nokia OZO, malá sférická 360° kamera pro virtuální realitu

Virtuální realita se stává čím dál tím diskutovanějším tématem. Firmy se nestále předhánějí v tom, kdo vyrobí lepší technologii, které dokážou pořídit ten nejlepší obsah. Společnost Nokia vytvořila speciální sférickou 360° kameru s názvem OZO, která dokáže natočit video, které je pak možné přehrát s jedním z headsetů, které by měly být dostupné na začátku příštího roku.

Tato malá kamerka má mnoho zajímavých funkcí a je vhodná jak pro amatéry, tak i pro profesionály. Díky kameře dokážete pořídit náhled videozáznamu včetně zvuku v reálném čase – stačí když si režisér nasadí speciální headset a na dálku může sledovat, co v danou chvíli kameraman zaznamenává včetně prostorového zvuku. Cena za tuto malou věcičku nepůjde pod 60 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,5 milionu korun.

nokias-ozo-overcomes-this-filming-issue-with-dynamic-rendering-which-lets-filmmakers-wear-a-vr-headset-and-watch-what-the-ozo-is-capturing-in-real-time-with-a-full-360-degree-field-of-view

Společnost Nokia plánuje také program, ve kterém si budete moci půjčit kameru na zkoušku

Díky vysoké ceně plánuje Nokia také program, ve kterém si budete moci kameru na několik hodin nebo dnů půjčit a na zkoušku natočit kratší film nebo videoklip. Společnost zároveň nechce vymýšlet vlastní zobrazovací řešení, tak se připojí s podporou pro již ohlášená zařízení, jako jsou například brýle od společnosti Google, Sony, Oculus nebo Samsung.

Natočený obsah se pak ukládá na speciální cartrige, která je do kamery vložena a kromě úložiště obsahuje i baterii, která by měla vydržet až 45 minut záznamu najednou. Nová taková cartrige potom vyjde na 5 000 dolarů.

device device2Zdroj: Czechcrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru