Nokia odkoupí konkurenční společnost Alcatel-Lucent

Nokia odkoupí konkurenční společnost Alcatel-Lucent

Nokia oznámila záměr odkoupit vybavení konkurenční společnosti Alcatel-Lucent za bezmála 16 miliard eur (což je téměř 430 miliard korun – nepředstavitelné číslo). Cílem Nokie je stát se v budoucnu konkurentem Ericssonu, který je momentálně číslem jedna v oblasti síťových zařízení.

Dohodu o prodeji by měly obě společnosti uzavřít v první polovině roku 2016. Nově vzniklá společnost ponese značku Nokia, ale logo Alcatel-Lucent bude i nadále využíváno ve spojení s aktivitami, jež se týkají oblasti výzkumu a vývoje.

Nokia a Alcatel-Lucent se spojí.

Nokia a Alcatel-Lucent se spojí.

Padne Ericsson?

“Toto spojení je jedinečnou příležitostí, kterak vytvořit základ, jenž umožní lidem bezproblémové připojení, ať už jsou kdekoli,” říká Michel Combes z Alcatelu a dodává: “Díky tomuto základu máme možnost provést další vlnu technických změn. Do oblasti výzkumu a vývoje jsme v roce 2014 investovali 4,7 miliard eur a máme v ní více než 40 000 zaměstnanců. Nově vzniklá společnost bude v pozici, ve které bude šance zrychlit vývoj nových technologií, včetně 5G, IP a softwarově definovaných sítí.”

Ericsson je číslo jedna na trhu se síťovými technologiemi. Zatím?

Ericsson je číslo jedna na trhu se síťovými technologiemi. Zatím?

Spojení společností Nokia a Alcatel-Lucent dává vzniknout otázce, zda je nějakým způsobem ohrožena pozice společnosti Ericsson na trhu. Podle výzkumné agentury IDC tomu tak skutečně je. Z jejích údajů dokonce vyplívá, že nově vzniklá společnost jej dokonce předstihne. Podle výzkumů jiné společnosti (Bernstein Research) jí však bude na trhu patřit až druhé místo, přičemž jedničkou by měl i nadále zůstat právě Ericsson. Nám nyní tedy nezbývá nic jiného, než čekat a sázet se o to, jak to všechno dopadne.

Zdroje: TheVerge, TechCrunch

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru