Noemova archa popluje na olympijské hry

Noemova archa popluje na olympijské hry

Už není překvapením, že si miliardáři vymýšlí kdejaký rozmar, kterým by dali najevo, že peníze nemusí počítat. Kupují si nejdražší auta světa, nejdražší nemovitosti, nejdražší šperky. Někteří si na zakázku nechají vyrobit dokonce Noemovu archu.

Ano, čtete správně, Noemovu archu. Miliardář nizozemského původu, Johan Huiber, už 4 roky investuje do stavby archy, která má podle Bible zachránit život na Zemi.

K čemu ji potřebuje?

Není to jen tak. Johan Huiber nemá archu jen tak pro radost, ale chce z ní vytěžit i nějakou tu minutu slávy. Má v plánu archou připlout na olympijské hry konající se v Brazílii. Nikdy se nikdo nedotáhl stavbu lodi až do finále, opomeneme-li Noa.

Jeho plavba má ovšem jeden větší háček. Náklady na plavbu jsou enormně vysoké, a tak se miliardář snaží najít sponzory, kteří by plavbu financovali. Nikomu se do archy investovat nechce. Zatím se na jeho plánovaný výlet do Brazílie vybralo jen pár tisíc liber. Odhadovaná částka, kterou bude plavba stát je kolem 1 milionu liber. Není to zrovna nejlevnější způsob, jak se do Brazílie dostat. Na cestě má dle plánu stavět hned v několika přístavech. A to v Buenos Aires, v Panamě, v San Franciscu či v Seattlu.

Jak vypadá?

Archa je postavena ze dřeva, stejně jako biblický originál. Její vytvoření stálo 1 milion liber. Aktuálně kotví v nizozemském Dordrechtu. Celková hmotnost archy je 2500 tun. Majitel se rozhodl, že na detaily rozhodně zapomínat nebude. Na palubě jsou i ony páry jednotlivých zvířecích druhů. Nelekejte se. Nejsou zvířata nejsou živá. Jsou vyrobena ze dřeva.

19184194_10206962128731864_758455867_n

Jsme svědky dalšího šíleného nápadu, za šíleně velké peníze. Někteří lidí zkrátka nemají finanční nouzi a jsou ochotni se s námi podělit, alespoň nám dají možnost údivu.

Zdroj, text/foto: etrastory.cz, instagram 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru