No Likes Yet: Objevte nejosamělejší fotky na Instagramu

No Likes Yet: Objevte nejosamělejší fotky na Instagramu

Někteří lidé mají na Instagramu stovky sledujících a stovky lajků u každé fotky. Ovšem jsou tam i takoví, kteří se nikdy nedočkají takové podpory od ostatních fotografů, přestože jejich fotky rozhodně nejsou špatné. Jenže víte, co platí. Pokud každý týden nezveřejňujete aspoň jednu svou fotku ve spodním prádle nebo aspoň s velkým výstřihem, nikdy nebudete mít tolik sledujících jako ti, co to dělají. Dva umělci se ovšem rozhodli to změnit. Vyvinuli webovou aplikaci, která poukazuje na opomíjený obsah Instagramu.

No Likes Yet (Ještě žádné lajky) vytvořili umělci Daniel Sumarna a Tal Midyan. Byl to jejich nápad, ovšem neměli potřebné kompetence k vytvoření webové aplikace, a tak se k nim připojil ještě vývojář Tim Hettler. Jejich vize je naprosto jednoduchá. Chtějí lidem zprostředkovat fotografie, které nejsou moc populární.

„Hlavním důvodem, proč jsme vytvořili No Likes Yet, je zvědavost,“ vysvětlil Daniel Sumarna. „Zajímalo nás, kolik existuje fotografií, které nemají žádné lajky, a jak takové fotografie vypadají. Dokud jsme nevytvořili tuhle aplikaci, nebylo možné to zjistit.“

Můžete to zkusit sami. Stačí zamířit na www.nolikesyet.com. Přihlásíte se přes svůj účet a pak se vám načtou fotografie. Když nad nějakou přejedete myší, zobrazí se vám oranžové srdíčko s nějakým vzkazem. Třeba že váš lajk může mít pro někoho cenu milionu. Nebo že by fotka byla úplně úžasná, kdyby někdo zvolil lepší filtr. Nebo jednoduchý vzkaz olajkuj mě. A taky připomenutí, že ne všechny fotky na Instagramu jsou perfektní.

notallinstagramsareperfect

Ne všechny fotky jsou perfektní, ale šanci si zaslouží.

A když fotku olajkujete, objeví se vám další. A další, další a další. Tak to zkuste. Udělejte někomu radost. Vždyť každou fotku tam lidé dávají z nějakého důvodu. Ty fotky si zaslouží šanci.

Zdroj: DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru