Dnes vyšlo 15 článků

Nizozemský startup: Nedopalky od cigaret budou uklízet vrány!

V posledních letech se doslova roztrhl pytel se startupy. Právě startupové projekty přicházejí s chytrými nápady, které řeší problémy každého z nás. Nizozemci právě přišli s originální myšlenkou, jak zbavit přelidněná města nedopalků od cigaret. Sbírat by je měly vycvičené vrány.

crowded-cities-crowbar-start-up-cigarettes-designboom-1800

Nizozemský startup projekt pomůže městům zbavit se nedopalků od cigaret. Má v plánu vycvičit k jejich sbírání vrány. Hlavní myšlenkou je vytvořit speciální boxy, které vráně vydají potravu, když vhodí do příslušné přihrádky cigaretu.

Autonomní učení

Vrány jsou totiž vysoce inteligentní. Poměrem velikosti mozku se rovnají například šimpanzům. Nové zařízení bude autonomně vyučovat vrány s tím, že na základě konkrétní aktivity získají něco dobrého k jídlu.

crowded-cities-crowbar-start-up-cigarettes-designboom-2-818x380

Postup učení

V prvním kroku bude jídlo umístěné vedle nedopalků od cigaret. Vrány si budou létat pro potravu a zvyknou si, že potrava je spojená s cigaretami. V dalším kroku už po nich bude vyžadována za potravu aktivita. Ve třetím kroku bude potravina pro vrány odstraněna, přičemž zde zůstane pouze nedopalek. Jakmile vrána přijde na to, že vhodí-li nedopalek do určeného otvoru, vypadne potrava, naučí se vyhledávat zbytky od cigaret a nosit je do těchto nádob.

crowded-cities-crowbar-start-up-cigarettes-designboom-1

Díky nizozemského startupu možná budou velká města o něco čistší.

zdroj/foto: designboom

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru