Nissan představil samořídící židle

Všichni postupně představují svá samořídící auta a Nissan jen tak stojí opodál. Teď ale svět šokoval samořídícími židlemi. Je to poněkud originální koncept, ale věříme, že v Asii si najde své příznivce.

O iniciativě Nissanu na poli židlí jsme psali už v únoru. Tehdy jsme vám ukazovali židle, které se samy zaparkují ke stolu.

selfparking

Během půl roku se však Nissanu podařilo nápad upgradovat a výsledkem jsou židle ProPILOT. Smysl mají pouze ve skupině, protože každá židle identifikuje své kamarádky a posouvá se spolu s nimi. Byl by to tedy ideální vynález například do fronty na oběd. A přesně to Nissan zamýšlí.

propilot-chair

Technologie je dostupná v Japonsku a prozatím to tak zůstane. Až do 27. prosince automobilka čeká na přihlášky restaurací, které by chtěly židle nabídnout svým zákazníkům čekajícím ve frontě. Ty, které budou vybrány, obdrží své židle v příštím roce.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru