Dnes vyšlo 15 článků

Nintendo chce do roku 2017 vydat 5 mobilních her

Již dříve jsme vás informovali o tom, že se Nintendo chystá v průběhu následujících let prorazit na trhu s mobilními hrami. Není žádným tajemstvím, že plánem společnosti je vydat první mobilní hru do konce tohoto roku. A co bude dál? To na setkání s investory jemně naznačil Satoru Iwata, prezident Nintenda.

Nintendo by podle Iwaty mělo do března roku 2017 stihnout vydat přibližně pět her pro mobilní zařízení. „Můžete si myslet, že to je málo,“ řekl Iwata, „ale vzhledem k tomu, že se chystáme udělat s každého titulu hit, o který se budeme starat i určitou dobu po jeho vydání, tak to je poměrně dost.“

Porty ne!

Iwata potvrdil, že Nintendo v žádném případě nemá v plánu portovat své existující tituly z konzolí na mobilní zařízení. „Ani využití populární značky vám nezaručí úspěch, pokud hráči nenabídnete opravdu kvalitní hru,“ vysvětlil Iwata a dodal: „Nakrásně – i kdybychom některé z našich konzolových her na mobily přeci jen naportovali, tak by vznikly problémy v oblasti ovládání.“

Setkáme se i na našich chytrých telefonech s legendárním instalatérem?

Setkáme se i na našich chytrých telefonech s legendárním instalatérem?

Návnada

Nintendo se samozřejmě bude i nadále věnovat tvorbě vlastních herních zařízení. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o zahájení prací na nové konzoli prozatím označené jako NX.

Prezident Nintenda Satoru Iwata na setkání investorů.

Prezident Nintenda Satoru Iwata na setkání investorů.

Iwata věří, že právě tvorba mobilních her může společnosti pomoci seznámit potenciální hráče se značkami, které Nintendo nabízí a třeba je i navnadit k tomu, aby si v budoucnu zakoupili některou z konzolí. Ostatně právě z tohoto důvodu Nintendo společně s DeNou momentálně pracuje na službě, jež nahradí Club Nintendo a kterou bude možné využívat jak na mobilních zařízeních, tak na klasických konzolích.

Zdroj: TheVerge

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru