Nikol Kouklová a její výstava fotografií pořízených smartphony Sony Xperia

Nikol Kouklová a její výstava fotografií pořízených smartphony Sony Xperia

Nikol Kouklová se rozhodla, že si fotografie ze svých cest nenechá jen pro sebe, ale že se o ně podělí s veřejností. Nikol dokumentovala nádherná zákoutí Spojených států, Evropy a Asie. Nikol Kouklová je známá česká herečka a blogerka, a nyní se možná vydá na dráhu fotografky. Nafotila krásné krajinné scenérie, kterénafotila na smartphony Sony Xperia. Na fotografie plné zážitků se můžete přijít podívat od 25.9. do kavárny Cefé Lajka.

Nikol Kouklová dokázala zachytit své postřehy z cest na smartphone Sony Xperia, přičemž vznikly impozantní kvalitní fotografie. Výstava se jmenuje #ZAHORIZONTEM. Její kurátorkou je uznávaná česká fotografka Agelina Le. Výstava nadchne milovníky cestopisných a dokumentárních fotografií, ale také ty, co se chtějí jen podívat na něco neobvyklého a spontánního.

12064098_925124797525102_1981428518_n

„Zhruba před rokem jsem dostala dotaz, na jaký fotoaparát fotím, a pozitivních ohlasů čím dál tím více přibývalo. Hlavním impulzem byli přátelé v New Yorku a můj manžel, který tuto myšlenku vyslovil nahlas. K tomu, abych se skutečně dokopala k realizaci výstavy svých cestopisných snímků, jsem potřebovala sebrat jednak odvahu, koncept, jak celou výstavu s názvem #ZAHORIZONTEM pojmout a také zázemí v podobě kurátorství, jehož se ujala má kamarádka Angelina Le.“ vysvětluje Nikol.

„Na vyfocení těch neopakovatelných okamžiků, kdy máte pocit, že na vás dýchne kouzlo přírody nebo autentičnost prostředí či situace, ve které se momentálně nacházíte, máte doslova pár vteřin. A telefon máme všichni vždy při sobě. Málo kdo už však snímky nechá vyvolat a to je součást konceptu. S mobilem jsem tedy pohotově fotila to, co by se zrcadlovkou v takové rychlosti a nepřipravenosti pořídit nedalo. Stejně tak bych při nepřízni počasí riskovala její zvlhnutí a následnou nefunkčnost, což se díky voděodolnosti u smartphonů stát nemůže. Navíc jsou zrcadlovky zpravidla velmi těžké, a když zvážíte náklad krosny na několikadenní túru, tak si člověk rozmyslí, co brát s sebou. Dalo by se říci, že denně lovím všední a výjimečné chvilky, které potom publikuji na svůj blog a doplňuji jimi své články,“ dodává Nikol.

sony_1308_4907_xperia_xz_premium_5_5_1328167

Originálnost snímků od Nikol spočívá právě ve způsobu, jakým je stvořila, a ve formě, jakou jim dala. Se svým smartphonem Sony Xperia XZ Premium DUAL, který ve srovnání s fotoaparátem považuje za pohodlnější a ohebnější pracovní nástroj, dokázala fotografie i zpracovat. Využila přitom moderní techniky a aplikace pro úpravu fotek, které jako blogerka denně používá. Její výsledná umělecká díla, jež proměnila do pohlednic z cest, jsou důkazem, že i s pomocí mobilního přístroje lze vytvořit bezesporu vynikající fotografie.

Jaký je účel výstavy?

Nikol se chce podělit o své zážitky z cest se všemi lidmi, kterým to slíbila a zároveň fotografiemi obohatit veřejnost. Fotografie zachycují nevšední zážitky, které Nikol zaujaly a vystihují její cestování. Nikol Kouklová chce ukázat, že krásou a nevšedností může být vše, záleží přitom jen na úhlu pohledu.

cafe-lajka
Výstava začně 25.9. od 18:00 v Café Lajka a bude trva až do 15. listopadu 2017

Zdroj, text/foto: sonymobile.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru