Dnes vyšlo 15 článků

Nike začne prodávat samozavazovací boty z Návratu do budoucnosti

Ve filmu Návrat do budoucnosti 2 si Marty McFly nasadil tenisky se samozavazovacími tkaničkami. Tohoto konceptu se chytl sportovní gigant Nike, který v loňském roce představil samozavazovací boty zvané HyperAdapt. Unikátní kolekce se dostane do prodeje, a to konkrétně 28. listopadu 2016.

„HyperAdapt 1.0 se budou prodávat ve vybraných obchodech Nike v USA,“ prozradila Heidi Burgett, PR ředitelka společnosti Nike, na Twitteru. „Prodej začne 11.28.16.“

tweet-heidi-burgett

Zdroj: Twitter

V podrážce kultovní boty je zabudovaný tlakový senzor, který rozpozná, když do bot vsunete nohy. Poté motor na základě algoritmických výpočtů začne ovládat systém nylonových vlasců, a tak se tkaničky začnou utahovat. Jazyk tenisky disponuje dvěma tlačítky, přičemž jedno slouží pro dotahování a jedno pro povolování tkaničky. V zadní části tenisky se nachází světelné LED diody, které signalizují, že dochází baterie. K plnému nabití baterie stačí obětovat tři hodiny, které se přemění na možnost dvoutýdenního užívání. Systém byl navržen tak, aby byl co nejvíce praktický pro sportovce.

K dobíjení baterie slouží magnetické klipsy, které jsou součástí balení. Nicméně futuristického vzhledu jsme se nedočkali, protože tenisky vypadají jako klasické sportovní boty. Cena prozatím není známá, ale pravděpodobně se nebude jednat o levnou záležitost.

hyperadapt-nike

Zdroj: Twitter

Zdroj: Money CNN

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru