Dnes vyšlo 1 článků

Nike vydává ekologickou příručku pro výrobce obuvi

Nike vydává ekologickou příručku pro výrobce obuvi

Celosvětově známá a úspěšná značka Nike vyzývá k péči o životní prostředí. A to tím způsobem, že učí další výrobce obuvi, jak využít udržitelné eko materiály. A jak? Nike vydává designérskou příručku.

Nike cítí, že je potřeba edukovat konkurenční velkovýrobce obuvi o tom, jak je důležité používat k výrobě bot a oblečení ekologické materiály. Jako příklad uvádí své postupy výroby a použité materiály. Příručka nese název: Circularity: Guiding the Future of Design. Nike v ní uvádí 10 přístupů, které by si měli ostatní firmy také osvojit. Je potřeba klást důraz na výrobu už od samotného počátku výroby: výběr komponentů, ekologické balení, možné způsoby recyklace a samotný proces výroby. Už při výrobě totiž vzniká zbytečný odpad, který je možné eliminovat principy od Nike. Příručka se snaží na výrobce apelovat tím, že jde především o design.

D6wqjB1XsAAqM8b

Nike jde zkrátka příkladem. Pokud chcete Nike v ekologickém smýšlení podpořit, zaměřte se na kolekci s označením Flyleather. Použitý materiál z poloviny tvoří recyklovatelná přírodní kůže. Je prakticky k nerozeznání od běžných materiálů. Na obuv se používá jemná tkanina Flyknit. Často se používala především u sportovních modelů, které měly za cíl především pohodlí.

Na designu opravdu záleží a když se spojí s ekologií, vznikne hvězdná kombinace. Nicméně občas jsou designéři kreativní až příliš. Pravděpodobně se drží hesla, že čím extravagantnější, tím lepší. Nicméně tento model připomíná žehličku na prádlo.

Zdroj, foto: nike.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru