Dnes vyšlo 15 článků

Nike prodává hidžáb pro muslimské sportovkyně

Učinit sport pohodlnější muslimským ženám se rozhodla kultovní sportovní značka Nike. V letošním roce začal Nike prodávat hidžáby. Nový sportovní hidžáb Nike Pro prošel ročním vývojem.

 

Krasobruslařka ze Spojených arabských emirátů Zahra Lari nový hidžáb testovala a sama se stala tváří tohoto produktu k Mezinárodnímu dni žen. Po dobu jednoho roku Nike čerpal ze zkušeností a doporučení nejen krasobruslařky Zahry Lari, ale také egyptské běžkyně a horolezkyně Manal Rostom, či vzpěračky Amny Al Haddad.

 

Krasobruslařka Zahra Lari

Krasobruslařka Zahra Lari

Amna Al Haddad vzpomínala, že její soustředění narušovala váha tohoto oděvu, jeho sklon k posouvání a nedostatečná prodyšnost. Zmínila také obrovské potíže při shánění skutečného sportovního hidžábu. Amna měla jen jeden oděv, který byl vhodný pro soutěžení, a musela ho během soutěží každý večer prát ručně. Tomu všemu je ale konec – díky Nike.

Finální design s oblékáním přes hlavu je vyroben z pevné jednovrstvé funkční síťoviny Nike Pro. Tento lehký polyester je velmi prodyšný. Obsahuje drobné, strategicky rozmístěné otvory, které zaručují optimální prodyšnost při zachování dokonalé neprůsvitnosti a měkkosti na omak. Pružná tkanina se zároveň přizpůsobí jak tvaru hlavy sportovkyně, tak její disciplíně.

Hidžáb je k dostání ve velikosti XS/S a M/L..

Hidžáb je k dostání ve velikosti XS/S a M/L.

Nike je první významná mezinárodní společnost, která přijímá sportovní potřeby muslimských žen. Malé sportovní značky, jako jsou Capsters a ResportOn, byly předtím považovány za přední značky sportovních hidžábů. Na žádost sportovkyň návrháři umístili typické logo Nike Swoosh těsně nad levé ucho, aby tak zvýraznili špičkový výkonnostní ráz hidžábu.

Zdroje: Text/Foto: bbc.co.uk, nike.com

Vystudovala dvouobor Česká filologie-Mediální studia na FF UP v Olomouci. Ve volném čase ráda vysedává s dobrou knížkou po kavárnách. Odmala se věnuje házené a hře na příčnou flétnu. Učí se italsky, je ráda ironická, a naopak nesnáší aroganci.

Komentáře

Nahoru