Dnes vyšlo 15 článků

Nike Fit: aplikace na volbu správných bot

Nike Fit: aplikace na volbu správných bot

Možná i vy patříte mezi zákazníky, kteří nejraději nakupují online. Nakupování z pohodlí domova má mnoho výhod, ale i nevýhod. Mezi výhody patří téměř nekonečná nabídka za výhodné ceny. Na eshopech nabízí své zboží téměř všechny značky. Jediný problém při výběru oblečení nebo obuvi je ve správné volbě velikosti. Přestože eshopy nabízejí možnost vrácení zboží, je lepší zvolit na první dobrou. Vracení zboží bývá komplikovanější než v případě koupě v kamenném obchodě.

Proti špatné volbě velikosti se rozhodla bojovat značka Nike. Je si velmi dobře vědoma toho, že ne vždy každý model boty odpovídá přesně uvedené velikosti. V případě bto záleží na použitém materiálu a také na výrobci – to vše ovlivňuje, zda vám bota sedne nebo ne. Pro výběr správné velikosti obuvi navrhla aplikaci, která používá rozšířenou realitu. Díky použití této aplikace by se už nemělo stávat, že budete nepohodlnou obuv vracet. Zkrátka si vyberete přesně na míru, skoro jako kdybyste si boty zkoušeli v obchodě.

nike-fit-shoe-size-app-2

Eshopy samozřejmě nabízejí nejrůznější druhy tabulek, kde jsou velikosti bot v evropském i v americkém značení, někde dokonce i v centimetrech. Jenže ani tato opatření nejsou dostatečná, když si chcete vybrat boty, které budou opravdu pohodlné. Nike využil moderní technologii, aby zákazníkům poskytl speciální péči.

Aplikace bude v následujících měsících k dispozici ke stažení pro operační systémy Android a iOS. Aplikace je pojmenována jako Nike Fit. Základem aplikace je skenovací systém, kterému dopomáhá umělá inteligence. Mělo by to fungovat tak, že si vyberete model boty a aplikace se vás zeptá, zda ji chcete použít – ve vlastním zájmu ji patrně použijete. Následně si stoupnete ke zdi, zaměříte fotoaparát na vaše chodidla a o ostatní se postará aplikace. Měření aplikace je tak přesné, že je tolerována minimálně milimetrová odchylka. Nebojte, nebudete muset měřit chodidla při každém nákupu, aplikace si údaje uloží a bude s nimi pracovat.

Zdroj, foto: nike.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru