Dnes vyšlo 15 článků

Night Mode na Twitteru ve verzi pro desktop? Něco už se chystá…

Night Mode na Twitteru ve verzi pro desktop? Něco už se chystá…

Prohlížení příspěvků na Twitteru ve speciální nočním režimu prostřednictvím mobilních zařízení není žádnou novinkou. Uživatele této sociální sítě potěšila zpráva o zavedení takzvaného Night Mode pro Android již v létě 2016, v srpnu téhož roku se pak stala funkce dostupnou také pro iOS zařízení. Nyní se ale zdá, že firma konečně přešla k testování vylepšení také pro naše desktopy.

Noční režim spočívá v barevné záměně kontrastních prvků, světlé pozadí se po ručním nastavení úsporného režimu změní na tmavé, zatímco původně tmavé elementy, jako je text, se uživateli zvýrazní. Účelem je snazší čtení tweetů během nočních hodin nebo při nedostatku světla, přičemž tmavý mód šetří vaše oči. Noční tweetování je tak mnohem příjemnější a pohodlnější. Pro majitele stolních počítačů a notebooků je nastavení nočního režimu možné zatím jen v prohlížeči Chrome, po instalaci jeho rozšířené verze. To by se ale mohlo v blízké budoucnosti změnit.

Twitter night mode

Oficiální informace k zavedení nočního režimu také pro desktop Twitter zatím nevydal, zprávu o možném rozšíření funkce mimo mobilní zařízení přinesl web 9to5google, kde byl jeden z redaktorů náhodně vybrán pro testování chystaného upgradu a o novinku se podělil se čtenáři prostřednictvím článku spolu s vizuální dokumentací

Night mode Twitter

Zdroj foto/text: 9to5google.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru