Neznámý hacker ukradl 333 Bitcoinů (přes 12 000 eur)

Na konci předminulého týdne došlo k další krádeži digitální měny Bitcoin, když neznámý hacker tentokrát ukradl 333 Bitcoinů provozovatelem služby BitInstant.

Ukradeno bylo výrazně méně než v předešlých krádežích za uplynulá leta, kdy hackeři ukradli v několika případech najednou i desítky tisíc BTC. Vzhledem k současnému vysokému kurz Bircoinů ale mají i nyní ukradené prostředky nezanedbatelnou hodnotu cca 12 tisíc eur (téměř půl milionu korun). Aktuální krádež nezneužila žádné technické slabiny měny ani implementace standardní Bitcoin peněženky a zároveň hacker nehacknul žádnou specifickou Bitcoin službu.

Hacker získal přístup k účtu drží provozovatelem BitInstant na burze VirWox umožňující vyměňovat také Bitcoin menu. Přístup k tomuto účtu získal po získání přístupu k manažování DNS pro doménu BitInstant u registrátora této domény, vydáváním se za jednoho ze zaměstnanců BitInstant. Doménu následně nasměroval na své servery, resetuje heslo na účtu služby VirWox, odchytil email s inštukciami pro resetovat hesla, získal přístup k VirWox účtu a 333 BTC převedl na tři odlišné adresy.

Krádeže Bitcoin měny jsou technologicky zajímavé kvůli veřejnému přístupu uživatelů k informacím o všech provedených převodech Bitcoin měny, podle dostupných informací se ale sledováním přesunu Bitcoin měny zatím nepodařilo identifikovat žádného z hackerů, kteří stály za těmi největšími krádežemi Bitcoinů v historii.

Komentáře

Nahoru