Neznámý administrativní pracovník z Googlu dnes řídí business za 60 milionů dolarů

V uplynulém roce produkty týkající se reklamy přinesly společnosti Google 60 milionů dolarů. Muž, který zde má na starosti inženýry a produktové manažery, kteří stojí za vývojem těchto produktů, se jmenuje Sridhar Ramaswamy. Tento člověk na veřejnosti příliš nevystupuje, ale stojí za velkými úspěchy společnosti Google.

Sridhar Ramaswamy začal pracovat pro Google v roce 2003 v týmu, který má na starosti reklamu. Staral se o mnoho algoritmů, které zajišťují, aby reklamy byly řazeny ve výsledcích vyhledávání dle nejvyšší profitability.

Na veřejnosti vystupuje málokdy

Sridhar Ramaswamy není příliš vidět a na veřejnosti vystupuje skutečně málokdy. Řídí business v řádech desítek milionů dolarů, ale například Hondu řídil až před pár lety. V době, kdy byl povýšen na viceprezidenta, setkal se se spoluzakladatelem Googlu – Larrym Pagem. Page si v té době nepamatoval Ramaswamyho jméno a Ramaswamy se urazil. Zadal proto jednomu z kolegů úkol, aby vytvořil stránku, na základě které si ostatní zapamatují jeho jméno.

sridhar-ramaswamy-hed-2013

Je proti získávání historie vyhledávání uživatelů

Bojoval také s ostatními manažery, aby jim zabránil v získávání historie vyhledávání uživatelů Googlu ke zlepšení cílení reklamy na „negooglovských“ webech.

Zdroj: BItheinformation / foto: google

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru