OBRAZEM: Newyorský politik cynicky pojmenovává názvy ulic, aby se pomstil developerům

Počátkem února letošního roku soudce Nejvyššího soudu v New York State rozhodl, že politik James Oddo může na ostrově Staten Island Borough pokračovat ve svých plánech. Část ostrova získá nepříjemné názvy ulic, přičemž obyvatelé budou žít na ulici Chamtivé, Podvodné či Všežravé.

Newyorský politik se přejmenováním ulic oficiálně mstí developerské společnosti Savo Brothers, která v roce 2013 zakoupila 15 akrů pozemku od řádu jezuitů. Přestože místo bylo historicky prvním působištěm jezuitů v USA, developer zdemoloval přes všechny nesouhlasy tamní kapli z 20. let a 400 let staré stromy. Na pozemku za 15 milionů dolarů vyrostou bytové domy nabízející 250 bytů.

lead_large

Nepochopitelné názvy ulic, ale legální

Developerská společnost předložila politikovi potenciální názvy ulic ke schválení, mezi nimiž se objevovalo například Lazy Bird Lane, Rabbit Ridge Road či Timber Line. Nicméně politik má poslední slovo a vybral tři jména ulic, která nejsou na seznamu.

Soudce Philip G. Minardo uznal, že rozhodnutí politika je naprosto legální. Názvy ulic podle jeho slov nejsou dlouhé, urážlivé, necitlivé, ani ohyzdné.

Zdroj / Foto: Citylab

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru