Nevíte co na sebe? Nový startup radí mužům v módě

Nevíte co na sebe? Nový startup radí mužům v módě

Znáte to. Ženy se přímo v houfech honí po obchoďácích a jsou z toho celé nadšené. Den strávený nakupováním je pro ně dobře stráveným dnem. Během celého toho procesu totiž mohou vybírat ty nejlepší kousky podle nejnovějších trendů a pak si v nich ještě vyfotit selfie na Instagram.

Pokud jde o muže, je to úplně jinak. Nikdy je neuvidíte nakupovat ve skupinách. A často pořádně neví, co si vlastně chtějí koupit. To tedy neví ani ženy, ale věřte, že ty si vždy něco vyberou.

„Mluvil jsem s mnoha muži. Všichni říkali, že většinou přijdou do obchodu, uvidí něco na figuríně a řeknou: ‘To chci,’“ vysvětluje Derian Baugh, generální ředitel startupu Men’s Style Lab. „Prostě vůbec nemají představu o tom, jak sladit jednotlivé kousky dohromady, aby vytvořili skvěle vypadající outfit.“

Muži prý obvykle vědí, jaké barvy, vzory a styly se jim líbí. Jenže neví, jak to bude vypadat na nich. Proto na osobní preference – jako třeba vyhýbání se žluté barvě – bere ohled i Men’s Style Lab. Tenhle osobní nákupní poradce totiž shromažďuje všechny informace od značek oblečení, až k módním stylům.

Jak to funguje?

how-it-works

Zaregistrujete se na webu, kde uvedete své preference, pohovoříte se stylistou a přijde vám balíček. Co se vám nebude líbit, prostě vrátíte.

Zavoláte do Men’s Style Lab a na 10 – 15 minut máte na telefonu stylistu jen pro vás. Objednáte si, co potřebujte, a ono vám to prostě přijde. Pokud se vám oblečení nebude líbit, do deseti dnů ho můžete vrátit. Prý se to ale ještě nikdy u žádného klienta nestalo. Stylisté se totiž do vkusu trefují.

shipping

Vstanete a kouknete se, co si vzít na sebe

Časem bude k dispozici i mobilní aplikace, která by mohla radit nejen v nakupování, ale i v každodenním oblékání. Vzbudíte se, nastavíte datum a aplikace vám doporučí outfit. Rovněž pokud plánujete nějakou speciální událost dopředu, můžete být styloví.

„Budeme vědět, co máte doma ve skříni, protože jsme vám to poslali,“ vysvětlil Baugh. „Mobilní aplikace nám umožní říci: ‚Jsi v Madisonu, je tu dnes 32 °C, ve dvě máš obchodní jednání a na to by sis měl vzít tohle.‘“

Hezké že? Jasně, že by se muži každé ráno oblékali podle nějaké aplikace, se jeví jako přinejmenším zvláštní věc. Ale použít ji aspoň párkrát, než se naučíte módě více rozumět, by přece nemuselo být na škodu.

Zdroje: Mashable, IB times, Men’s Style Lab

Komentáře

Nahoru