Dnes vyšlo 15 článků

Nevidomý Redditor vytvořil a složil vlastní Rubikovu kostku

Nevidomý Redditor vytvořil a složil vlastní Rubikovu kostku

Samír Doshi měl vždycky rád výzvy. Poté, co dvaatřicetiletý inženýr oslepl, jej nejvíc trápilo to, že už nemůže hrát své oblíbené videohry – třeba The Legend of Zelda. Poslouchal sice audioknihy, ale zoufale mu chybělo soutěžení.

Doshi si tak vytvořil vlastní Rubikovu kostku za použití samolepek s texturou, plastových drahokamů a látek, aby pomocí svých prstů zvládl tento trojrozměrný hlavolam.

Komunita Redditu poskytla slepému muži neuvěřitelnou podporu

To se mu také po čtyřech měsících podařilo – o své zkušenosti a výsledky se podělil na svém účtu na Redditu. „Vybral jsem si Reddit, protože jeho komunitu dobře a dlouho znám. Je to místo, kde mi bylo hodně pomoženo,“ říká muž. „Je to nejlepší místo, kde se takovéto věci dají sdílet.“ Doshi doufal, že sdílení podobných zkušeností mohou mít pozitivní dopad i na ostatní.

Poté, co oslepl, si inženýr Samír Doshi vytvořil upravenou Rubikovu kostku pro nevidomé a vyřešil ji. O svou zkušenost se podělil na Redditu

Samír Doshi se svou dcerou při řešení Rubikovy kostky

Slepý muž dostal na své příspěvky masivní pozitivní odezvu. Jeho původní post má již více než tisíc komentářů, a mnozí lidé mu také poslali osobní zprávu, v níž mu děkují za sdílení zážitků ze života se slepotou.

Příští cíl nevidomého muže je velmi ambiciózní: chce získat křeslo v illinoiském Domě reprezentantů. „ Nevidomí lidé mohou dělat víc, než si mnozí myslí. Kvůli slepotě nemusíte být odkázáni na druhé. Že jste slepí, neznamená, že nemáte vizi.“

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/03/blind-redditor-rubiks-cube/

Zdroj obrázků: https://mashable.com/2013/07/03/blind-redditor-rubiks-cube/

Komentáře

Nahoru