Neuvěřitelné realitní portfolio miliardáře Paula Allena, spoluzakladatele Microsoftu

Spoluzakladatel Microsoftu – Paul Allen – žije báječný a pohádkový život. Se svým majetkem, který je vyčíslen na 18 miliard dolarů, se stal 26. nejbohatším člověkem planety. Vlastní úchvatné jachty a letadla.

Paul Allen má také spoustu nemovitostí po celém světě. Ve svém realitním portfoliu má sídlo na vrcholku kopce na Francouzské riviéře, ba dokonce i celý ostrov u pobřeží Washingtonu.

Allenova primární rezidence s rozlohou téměř 930 metrů čtverečních se nachází na nábřeží ostrova Mercer Island. Jedná se o nobl enklávu Seattlu. Na ostrově vlastní celkem 11 nemovitostí, přičemž v jedné z nich bydlí jeho matka a jeden z nich má dokonce basketbalové hřiště, bazén a fitness centrum.

001

Jeho primární sídlo.

Allen nedávno koupil bungalov s rozlohou téměř 279 metrů čtverečních. Údajně za něj zaplatil 5,4 milionů dolarů.

02

Bungalov

V roce 1992 koupil ostrov blízko pobřeží Washingtonu. Zpočátku plánoval vybudovat zde dům snů, který bude na samotě, ale kvůli nedostatku elektřiny by byla stavba náročná. Ostrov prodal v roce 2013 za zvýhodněnou cenu 8 milionů dolarů.

03

Ostrov nedaleko Washingtonu

V roce 1993 koupil bývalý ovčí ranč v Tetonii, Idaho. Po celá léta byl provozován jako Teton Ridge Ranch, který nabízel pět luxusních horských chat. Nicméně v roce 2009 ranč zavřel.

04

Bývalý ovčí ranč

V roce 1997 koupil dům v Beverly Hills ve středomořském stylu. Jeho rozloha činí 1 203 metrů čtverečních. Mezi jeho vybavení patří lanová dráha, která přepraví hosty z terasy u bazénu na tenisový kurt.

05

Vila s lanovkou

Téhož roku koupil také horu The Enchanted Hill, která dříve patřila hollywoodské legendě Frances Marion a Fredovi Thomsonovi. Allen naštval spoustu lidí v komunitě, když v roce 2000 zničil historický majetek. Od té doby zde nic nepostavil a plocha zeje prázdnotou.

06

The Enchanted Hill

Allen koupil v roce 2010 prosklený moderní dům v Malibu na Carbon pláži. Vyšel ho na 25 milionů dolarů. V roce 2014 dům prodal CBS prezidentovi Lesliemu Moonvesovi za 28 milionů dolarů údajně proto, že nesnášel zvuk oceánu.

07

Moderní dům v Malibu na Carbon pláži

Allen vlastní také nemovitosti v severní Kalifornii. V listopadu 2013 zde koupil dům v Athertoně, v jedné z nejbohatších čtvrtí Silicon Valley. Dům s rozlohou 2 044 metrů čtverečních ho vyšel na 27 milionů dolarů.

08

Dům v Silicon Valley

Za 7,5 milionů dolarů koupil historický majetek s rozlohou 40 469 metrů čtverečních. Jedná se o komplex Thurston Estate v Kailua-Kona na Havaji. Budova zaujímá plochu 1 115 metrů čtverečních a vedle toho se zde nachází také zaměstnanecká rezidence, plážový dům, kůlna na člun a soukromý přístav.

09

Komplex nemovitostí

V roce 2011 Allen koupil penthouse v bytovém domě v manhattanské čtvrti Upper East Side. Vyšel ho na 25 milionů dolarů.

10

Penthouse

Jeho mezinárodní realitní fondy zahrnují vilu Maryland na Azurovém pobřeží na ostrově St. Jean Cap-Ferrat. Jeho sousedy jsou například Bono a Andrew Lloyd Webber.

11

Vila Maryland

Vlastní také dům v blízkosti londýnské čtvrti Holland Park ve stejné ulici, kde bydlí Richard Branson.

12

Dům v Londýně

Když uslyšel, že jeho oblíbené filmové divadlo v Seattlu bude zbourané, rozhodl se ho koupit. Jeho developerská společnost Vulcan mu nemovitost zrekonstruovala. K otevření došlo na podzim roku 2014.

13

Cinerama

A nyní k jeho jachtám. Paul Allen má téměř 93 metrů dlouhou jachtu Tatoosh, která zahrnuje kino, bazén a ubytování pro 20 hostů.

14

Jachta Tatoosh

Na 126 metrů dlouhé jachtě Octopus Allan hostí slavné celebrity.

15

Jachta Octopus

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru