Neuvěřitelné: Microsoft a Google spolupracují

Neuvěřitelné: Microsoft a Google spolupracují

Zdá se to téměř neuvěřitelné po všech těch bojích, naschválech a anti-kampaních, ale Microsoft a Google teď skutečně spolupracují. Ještě více šokující je, že tato spolupráce se týká oficiální YouTube aplikace pro Windows Phone, která byla zdrojem neshod mezi oběma firmami již po delší dobu.

Jak se zdá, uživatelé Windows Phone tak nakonec nebudou ochuzeni o videa z YouTube. Po delších dohadech právě ohledně YouTube aplikace na Windows Phone se Microsoft s Googlem dohodli. Microsoft musel přistoupit na to, že aplikace bude obsahovat reklamy.

Nerespektovali podmínky služby YouTube

YouTube aplikace, stejně jako další významné aplikace pro Windows Phone, je ve skutečnosti vyrobena společností Microsoft. Microsoft už dávno žádal Google o vytvoření plnohodnotné aplikace, která existovala pro Android a iOS, ale Google nechtěl do tak malé platformy investovat. Microsoftu ani neposkytl vše potřebné k vytvoření této aplikace. Ten se ale nedal odradit a aplikaci vytvořil. Měla plný přístup k YouTube, dovolila uživatelům stahovat videa pro offline prohlížení. To byl sice kámen úrazu, Microsoft tak totiž nerespektoval podmínky služby. Ani po aktualizaci, která možnost stahování odstranila, ale nebyla aplikace úplně v pořádku. Měla jednu mouchu, která se Googlu nelíbila. Zatímco Youtube ve svých oficiálních aplikacích pro iOS a Android spustil reklamy, verze pro Windows Phone je neměla.

Potřebují technické nástroje

Microsoft už ale zřejmě přišel na to, že nezbývá nic jiného, než reklamy povolit. Veřejně se vyjádřil, že by byl rád, kdyby příští verze YouTube aplikace pro Windows Phone obsahovala reklamu, ale že k tomu postrádá nezbytné technické nástroje, které má jen Google. Nyní Mashable od Microsoftu obdržel následující prohlášení:

„Microsoft a YouTube budou v následujících týdnech spolupracovat na updatu aplikace YouTube pro Windows Phone v souladu s podmínkami služeb YouTube včetně povolení reklamy. Microsoft během této doby nahradí stávající YouTube aplikace ve Windows Phone Store novou verzí.“

Co si o bojích mezi tak významnými firmami myslíte vy? Máte tip na vítěze?

Komentáře

Nahoru