Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Neuvěřitelné dřevařské umění: stavitelé srubů mění sny v realitu

Neuvěřitelné dřevařské umění: stavitelé srubů mění sny v realitu

Sledujte spolu s námi přeměnu holých klád na luxusní bydlení!

Kanál Viasat Explore uvede na obrazovky seriál Sruby od mistrů představující nezkrotné stavitele srubů, jejich úžasnou práci a dech beroucí výtvory. Uvidíte ty nejpropracovanější sruby na světě, nad nimiž budete doslova žasnout! Pro stavaře ze společnosti Pioneer Log Homes jsou dřina, šibeniční termíny a obrovský tlak každodenním chlebem. Ani při tvrdé práci však mistři ve stavění srubů neztrácí humor a nadhled – můžete se proto těšit na jejich veselé kousky, triky i žertíky na staveništi.

Vydejte se s námi do kanadského Williams Lake, kde zaměstnanci společnosti Pioneer Log Homes z těžkých klád sestavují ty nejneuvěřitelnější sruby na světě, které se obratem stávají domovem nebo víkendovým útočištěm pro zákazníky z celého světa. Pro řadu lidí je kláda jen kládou, poleno polenem a trám trámem, ale pro stavitele srubů je to vždy začátkem mistrovského díla!

Dřevozpracovatelská a stavební společnost Pioneer Log Homes je největším světovým producentem ručně vyráběných srubů. Než ale může jednotlivé klády použít pro stavbu srubu, musí je nechat vyschnout po dobu jednoho roku. Jedině tak totiž zajistí pokles vlhkosti na požadovaných patnáct procent. Dřevěný srub se obvykle nejprve postaví „nanečisto“ ve výrobní hale, jednotlivé klády se pečlivě označí, rozeberou a opět sestaví až na místě určení. Takto sestavený srub pak ještě dalších pět let dosychá, než jej mohou budoucí majitelé začít zabydlovat.

Při stavbě srubů stavitelé společnosti Pioneer Log Homes nepoužívají žádné vruty, hřebíky ani nic podobného. Kulatiny do sebe dokonale zapadají přesně vytesanými a vyřezanými dlaby a sedly, k upevnění se případně použijí dřevěné kolíky. Takto vyrobené sruby jsou navíc ve srovnání s jinými stavbami velmi ekologické. Zatímco při výrobě stavebních materiálů jako jsou cihly nebo beton se uvolňuje značné množství CO2, dřevo na sebe tento skleníkový plyn naopak váže. Vlažně se stavitelská společnost nestaví ani k odpovědnosti vůči přírodě. Jejich závazkem je za každý strom použitý ke stavbě zasadit sedm nových. Dodnes už jich zasadili více než 1,5 milionu.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou podívanou zaměřenou na to, jak vyrůstají sruby za miliony dolarů! Kdo neviděl, neuvěří, co je možné. Nalaďte si seriál Srubů od mistrů na Viasat Explore, od soboty 19. prosince 2015 do 1. ledna 2016. 

Pro více informací o televizním kanálu Viasat Explore navštivte profil na Facebooku s názvem Viasat Explore nebo webovou stránku www.viasatexplore.cz

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru