Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Neuvěřitelná síla přírody v přímém přenosu

Neuvěřitelná síla přírody v přímém přenosu

Jaký mělo počasí vliv na vývoj naší planety? 

Kanál Viasat History představí seriál Jak počasí tvořilo historii, ve kterém se dozvíme spoustu zajímavých informací o vzniku naší planety a vlivu počasí na její vývoj. Dále se podíváme, jak počasí ovlivňují lidé a co všechno mohou tyto změny znamenat pro planetu Zemi a život na ní.

Planeta Země, v pořadí třetí z planet Sluneční soustavy, vznikla podle nejrozšířenějšího názoru vědců, výzkumů a odhadů přibližně před čtyřmi miliardami let. Od té doby ji bičují nejrůznější klimatické pohromy, devastující bouře, rozsáhlé povodně nebo naopak zničující sucha. Každá taková pohroma přitom dokáže napáchat rozsáhlé škody, vyžádat si spousty životů nebo některá místa doslova vymazat z map.

Dvoudílný seriál divákům ve své první epizodě nabídne pohled na to, jak ke vzniku Země vlastně došlo a jak se v průběhu mnoha let formovala do současné podoby. Zaměří se přitom na to, jak postupně vznikalo zemské jádro, povrch a nakonec i atmosféra. Dozvíme se, působením jakých vlivů se vytvářela rozsáhlá jezera, horské masívy a další divy přírody.

Druhá epizoda diváky seznámí s vlivem lidí na počasí. Ukážeme si, co všechno dokáže člověk svým chováním zapříčinit, ať už je to poslední dobou populární problém globálního oteplování, nebo další ne tak často diskutované vlivy. Podíváme se podrobněji také na klimatické změny, které lidstvo mohou potkat v budoucnosti, a jaké mohou pro nás mít důsledky.

Dokument Jak počasí tvořilo historii uvidíte na kanálu Viasat Nature o víkendu 26. a 27. prosince 2015 v 16:00 hodin.

Pro více informací o televizním kanálu Viasat Nature navštivte profil na Facebooku s názvem Viasat Nature nebo webovou stránku https://viasathistory.cz/

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru