Dnes vyšlo 1 článků

Netradiční hotelový experiment v Ostravě

Netradiční hotelový experiment v Ostravě

Češi mohou opět potvrdit, že mají „zlaté české ručičky“. Vynalézavost a preciznost je nám opravdu vlastní. Reálným důkazem je Retro Hotel Garage v Ostravě.

19142231_10206962112851467_276572798_n

Jak nápad vznikl?

Majitel hotelu, Marcel Lesník, zpočátku vlastnil jen hudební klub. To, že si zařídí hotel se ukázalo až časem. Místo pro ubytování vzniklo z potřeby ubytovat kapely, které hrávaly v klubu Garage. Marcel Lesník měl jasnou vizi o designovém konceptu jednotlivých pokojů. Hotel se zrodil z hudebního klubu, a tak byl celý zasvěcen hudbě.

Styl hotelu

V hotelu je celkem dvacet jedna pokojů. Může se v něm ubytovat až padesát lidí. K dobré hudbě patří i dobrá auta. Pokud jste milovníky motoristického světa, přijdete si na své. Automobilům je věnována polovina pokojů. I stěny na chodbách jsou ověšeny starými značky SPZ. Recepce je vyrobena z kabiny kamionu. Hned při vstupu do hotelu poznáme, že jsme na výjimečném místě, kde bude stále na co koukat.

Prezidentské apartmá

Jako v každém lepším hotelu, ani v tomto nechybí prezidentské apartmá. Není pojato klasickým způsobem. Na stěnách jsou zarámované portréty všech českých prezidentů. Oproti jiným pokojům je tento zařízen v konzervativně – elegantním stylu.

V dalších pokojích si designéři vyhráli snad s každým kouskem nábytku. Lampičky z trubek, čelo postele z reprobeden Marshall, sprejované stěny… Ubytovat se můžete například v pokoji kapel: Rolling Stones, AC/DC, Beatles, Elvise Presleyho v neposlední řadě Karla Gotta či Věry Špinarové. Retro hotel vás zkrátka překvapí a zaručeně se zapíše k vašim ostatním nevšedním zážitkům.

Ostrava je známým městem, kde se rodí úspěšní hudebníci, např. Jaromír Nohavica nebo Richard Krajčo, ze skupiny Kryštof. Zamyslíme-li se, tak kde jinde by měl vzniknout takto unikátní hotel protkaný českou i světovou hudební scénou.

Zdroj, text/foto: dotyk.cz, instagram

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru