Netflix expanduje do 130 zemí a je mezi nimi i Česko!

Tak jsme se konečně dočkali, Netflix máme i v Česku. Ale má to háček. Bez angličtiny si ani neškrtnete. Všechny streamované filmy a seriály jsou v angličtině, české titulky chybí.

CEO Netflixu Reed Hastings včera na CES 2016 slavnostně oznámil, že se jejich služba rozšíří do 130 dalších zemí. Společně s námi se dočkali také na Slovensku, v Polsku, Rusku, Saúdské Arábii, Vietnamu, Indii a mnoha dalších zemích.

netflix-and-chill

Na českou lokalizaci si ještě počkáme

Netflix je v Česku běžně dostupný na adrese www.netflix.com/cz, ale zatím je pro nás celý v angličtině. Žádný film ani seriál nemá český dabing ani titulky. V angličtině, němčině, francouzštině nebo třeba arabštině si je zapnout můžete.

Čeština by měla být do budoucna. Reed Hastings potvrdil, že v následujících letech bude docházet k lokalizaci v jednotlivých zemích.

Na kolik vás přijde

Základní tarif začíná na ceně 7,99 euro (tedy cca 216 Kč). Pokud budete chtít sledovat v HD kvalitě a na více zařízeních současně, připlatíte si – cca 324 Kč). První zkušební měsíc je zdarma.

netflix-first-month

Co se týče filmů, počítejte s trochu chudší nabídkou. Na Netflixu hlavně chybí nejnovější trháky, spíš na něm objevíte filmy z roku 2013 a starší. Uživatelé si jej chválí hlavně z hlediska seriálů, tam je výběr opravdu velký. Nechybí ani seriály přímo z dílny Netflixu (Daredevil, Jessica Jones či Sense 8), na House of Cards však v Česku práva nemá.

Podle Filmtoro je na české verzi Netflixu aktuálně asi 600 filmů a seriálů, v Americe jich mají 6000. Dá se předpokládat, že jich bude přibývat, ale taky ubývat. Dostupné filmy a seriály se mění každý měsíc podle toho, jak Netflixu končí práva.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru