Nestyďte se požádat o pomoc. Třeba na Facebooku

Nestyďte se požádat o pomoc. Třeba na Facebooku

Věřte tomu nebo ne, ale Facebook skutečně může sloužit i k prospěšným věcem. Jistěže spoustě lidí pomáhá k prokrastinaci, zapříčiňuje hádky a urážení, způsobuje závist a pocit méněcennosti, když si prohlížíte fotky jiných, a má i spoustu dalších negativních dopadů. Ale někdy může být velký počet uživatelů, kteří na Facebooku tráví tolik času, opravdu přínosný. Někdy je totiž třeba oslovit tisíce lidí.

Dana Cvetkovska už nějakou dobu bojuje s rakovinou. V Bratislavě už na ní vyzkoušeli pět různých druhů chemie, ale všechny bezúspěšně. Její stav se ani trochu nezlepšuje, spíše naopak. Od září je každý den v horečkách v posteli, vysílená a bez energie.

Avšak má na světě něco, pro co stojí za to takhle trpět. Světlem ve stinných dnech jí je její malá dcerka. A právě kvůli ní se nejvíce drží a dále bojuje, protože si je dobře vědoma toho, že ji na světě přece nemůže nechat samotnou. A tak by chtěla vyzkoušet další možnost léčby –  protonovou kliniku v Praze.

Dana má úžasnou motivaci.

Dana má úžasnou motivaci.

Avšak má to jeden háček. Léčba je pochopitelně finančně dost náročná. Dana potřebuje peníze na léky, doplňky, benzín, ale jak sama přiznává, tak třeba i na úplatky, protože s protekcí je léčba hned jiná.

Nebojte se požádat o pomoc

Dodává, že nemá problém požádat o pomoc a vůbec se za to nestydí.

„Ako povie Palko Hiraxko… Nebojte sa poziadat o pomoc… A ak vam bude odmietnuta, nevzdavajte to a hladajte tie spravne dveře,“ píše Dana ve svém příspěvku na Facebooku.

A ohlas lidí byl opravdu veliký. Příspěvek s žádostí o pomoc zveřejnila Dana v pondělí. Během jednoho dne byl více než 20 000x sdílen, a tak se s námi hned včera mohla podělit o to, že je šťastná, protože se našlo tolik dobrých lidí, kteří jí pomohli. A tak se vydává do nového boje.

„Ludia!!! Tolko sprav mi prislo a stale chodi… Peniazky sa zbieraju a z toho sa tesim! Budem moct co najviac absolvovat liecbu… Nestiham na vsetky reagovat, prepacte! Chcem sa kazdej jednej krasnej dusicke podakovat! Ste uzasniiiiiiiiiii… Za kazdu pomoc, za kazde euro!!! DAKUJEM Z CELEHO SRDCA!!!“

Fotka, co proniká až do morku kostí.

Fotka, co proniká až do morku kostí.

Doufejme tedy, že Daně léčba vyjde a bude moci v klidu vychovávat svého malého andílka. A když ne, tak by aspoň mohla být inspirací lidem v podobné situaci, kteří nemají tu odvahu veřejně požádat o pomoc.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru