Nestačí vám na Twitteru 140 znaků? Máme řešení

Ne, bohužel si neukážeme žádný způsob, jak omezení délky obejít a psát delší tweety. Jen si dokážeme, že více znaků vůbec nepotřebujete. Lze si pomoci něčím jiným.

Řešením je kombinace textu s vizuálním obsahem. S GIFem nebo fotkou status hned povýšíte na jiný level a nenadarmo se říká, že jedna fotografie vydá za tisíc slov.

Průzkum z roku 2014 dokonce dokazuje, že tweety s obrázkem generují o 35 % vyšší zájem uživatelů. Lidi zaujmou a zapamatují si je.

Co tedy do tweetu přidat?

Fotografie: Je jedno, zda jde o vaši fotku nebo o ukradenou. Obrázek vždy lépe popíše, co chcete říci.

Infografiky: Prezentují data a informace

GIFy: Krátké videoklipy, s rychlou a jasnou pointou. Přehrávají se automaticky a stále dokola. Skvěle zachytí pozornost.

recite

Kde je najdu?

Internet je plný fotek, ale berte v úvahu, že nemůžete všechny jen tak ukrást.

Free fotobanky: Najdete na nich kvalitní fotky. Některé jsou placené, ale existují i čistě free fotobanky. Zkuste například méně známé Negative Space, Find a Photo nebo Unsplash.

Videa & Gify: Jednoznačně Giphy.com – obrovská kolekce různých pohyblivých obrázků ke všem možným příležitostem. Dále doporučujeme Tumblr.

Nebo si vytvořte vlastní

Pokud jste dostatečně kreativní nebo toužíte po opravdu originálním obsahu, zkuste si nějaký vizuální obsah vytvořit sami. Doporučíme si pár nástrojů, které vám to ulehčí.

Canva: Skvělý nástroj pro vytváření koláží, přidávání textu do fotky apod. Vůbec nevadí, že nejste zdatnými grafiky, aplikace obsahuje vlastní povedené fotky, písma a animace.

Recite: Jednoduchý nástroj pro sdílení citátů. Když napíšete text do obrázku, vypadá hned lépe než obyčejně napsaná věta.

MakeAGIF.com: Bezplatný nástroj vám nabízí rovnou několik možností, jak vytvořit GIF (z nahraného videa, z YouTube videa, …). Je to snadné a rychlé.

Video z Twitter aplikace: Nahrát a publikovat video lze přímo z moblní aplikace Twitteru.

Tip na závěr: Pamatujte, že kvalita by měla být vždy na prvním místě. Pixely na obrázku nikdo vidět nechce.

Komentáře

Nahoru