Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #16: Nespěte se svými příbuznými

Zajímavý web #16: Nespěte se svými příbuznými

Islandská populace je velmi malá a téměř všichni Islanďané mezi sebou mají nějaké vztahy. Ale pořád je zde ještě dost lidí na to, aby o svém příbuzenském vztahu nevěděli. Ve většině případů jsou tyto vztahy vzdálené. Ale ne vždy.

Všichni na Islandu jsou příbuzní

„My všichni pocházíme z jediného rodinného stromu.“ Online registr Íslendingabók (kniha Islanďanů) obsahuje informace o rodinách asi 720 000 lidí, kteří se někdy narodili na Islandu. V současné době je počet islandských obyvatelů jen asi 320 000. Databázi lze nalézt na islendingabok.is a mají k ní přístup všichni zaregistrovaní.

Každý je příbuzný s Björk

Být s každým příbuzný má i své výhody. Například každý na Islandu je příbuzný s místní slavnou zpěvačkou a herečkou Björk Guðmundsdóttir. A i se všemi ostatními islandskými celebritami a známými politiky, na které si vzpomenete.

Spím nebo randím se svou sestřenicí?

„Spím nebo randím se svou sestřenicí?“ může se zeptat takový Islanďan. Odpověď zní: „Samozřejmě že ano, na Islandu jsou příbuzní všichni, ale jak blízce jste si příbuzní?“ Odpověď na tuto otázku lze nalézt v online databázi. Lidé nemusí mít vždy přístup k této databázi, například když jsou na párty a potkají skvělý protějšek. A tak přišlo řešení, jak si okamžitě zjistit, zda mezi vámi není nějaký bližší příbuzenský vztah.

Vývojáři aplikace Arnar Freyr Aðalsteinsson, Hákon Þrastar Björnsson a Alexeander Annas Helgason

Vývojáři aplikace Arnar Freyr Aðalsteinsson, Hákon Þrastar Björnsson a Alexeander Annas Helgason

Použijte aplikaci, dříve než skončíte v posteli

Tři inženýři vytvořili aplikaci pro databázi ‚Íslendingabók’. Lidé se mohou nyní podívat, jak jsou spojeni s jinými Islanďany, klidně i na cestách. V případě, že aplikace zjistí blízký rodinný vztah, zazní alarm a vlastníkům telefonů je zasláno varování formou SMS zprávy. Vývojáři také pro tuto aplikaci vymysleli chytlavý slogan: „Použijte aplikaci, dříve než skončíte v posteli.“

Aplikace je pod názvem ÍslendingaApp SES(Beta) dostupná na Google Play. Podle komentáře jednoho z uživatelů, že kdyby měl tuto aplikaci loni, nešel by domů se svou sestřenicí, se Islanďanům určitě bude hodit.

Zdroj a obrázek: newsoficeland.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru