Neskutečné! Muž dokáže stejné kousky jako autíčka Hot Wheels!

Znáte autíčka Hot Wheels? Dokážou objet svislou smyčku o 360 stupních, což znamená, že jezdí vzhůru nohama. Viděli jste ale někdy, že by něco podobného zvládl člověk? Že je to nemožné? Omyl. Tento muž to dokázal.

Damien Walters se věnuje free runningu, umění pohybu, které se řadí mezi akrobatické sportovní disciplíny. Zcela běžně ho tak můžete potkat, jak venku dělá salta a přeskakuje zábradlí či kapoty aut. Říkáte, že to není nic zvláštního a novátorského, že byste to zvládli taky?

Možná že ano. Ale jeho poslední kousek napodobit nezkoušejte! Proč? Mohli byste si lehce zlomit vaz. Damienovi se totiž podařil nevídaný akrobatický kousek.

Po pár zkušebních pokusech a výpočtech pár fyzikálních rovnic se Damien rozběhl vstříc smyčce, takové, jako bývají na horské dráze či autodráze pro Hot Wheels, a celých těch 360 stupňů jen tak oběhl.

To, co uvidíte ve videu, je naprosto šílené, až nemožné. Prosíme vás tedy, abyste doma nezkoušeli nic podobného.

Obrázek: www.sourcefed.com, Video: www.youtube.com/watch?v=OTcdutIcEJ4#t=167

Zdroj: metro.co.uk/2014/02/22/video-free-runner-manages-360-degrees-loop-the-loop-on-foot-4314041/

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru