Dnes vyšlo 15 článků

Nepoužívejte voděodolné Xperie pod vodou! Sony vám neuzná záruku

Spousta uživatelů se při výběru nového telefonu zaměřuje také na zvýšenou odolnost proti vniknutí vody. Japonské Sony nabízí pestrou škálu voděodolných telefonů s certifikací IP68. Reklamní spoty dokonce lákají na Xperie, s nimiž můžete fotit pod vodou. Nyní společnost upravuje záruční podmínky, které říkají, že po ponoření telefonu pod vodu přijdete o záruku.

V minulosti společnost Sony neuznávala reklamace voděodolných telefonů, k jejichž poškození došlo právě při ponoření telefonu pod vodu. Ve většině případech byla záruka zamítnuta, neboť výrobce vinu připsal nedostatečnému utěsnění krytek ze strany uživatele. Z tohoto důvodu se japonská firma rozhodla změnit pokyny k používání voděodolných Xpérií.

14103263516_b58c198867_o

Voděodolné Sony Xperie nejsou pro focení pod vodou

“IP hodnocení odolnosti vašeho zařízení bylo dosaženo za laboratorních podmínek v pohotovostním režimu. Zařízení byste neměli používat pod vodou, například k pořizování fotografií,” píše se nově na stránkách podpory“Zařízení Sony, testovaná na odolnost vůči vodě, jsou opatrně vkládána do nádoby s čistou vodou. Hloubka je 1,5 metru. Po 30 minutách jsou opatrně vyjmuta a následně je testována jejich funkčnost,” dodává se.

Na produktové stránce nového smartphonu Sony Xperia Z5 najdete také následující informace:

“Zařízení byste neměli kompletně vkládat pod vodu nebo ho vystavit slané vodě, vodě s chlorem či jiným tekutinám (nápojům). Zneužití a nesprávné používání zařízení znemožňuje záruku.”

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru