Dnes vyšlo 1 článků

Neoriginální baterie – rizika a očekávání

Neoriginální baterie – rizika a očekávání

Baterie dnes používáme téměř všude a naše náklady na ně se silně podepisují nad rodinným rozpočtem. Proto by bylo dobré zmapovat si možnosti nákupu baterií a hlavně zdůraznit rizika, která nám hrozí.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAU většiny zařízení máme možnost objednat si náhradní originální baterii, která je většinou od stejného výrobce jako naše zařízení. Zde je důležité počítat s vyšší cenou, protože si výrobci své ceny samozřejmě drží a ani nemají důvod jít s nimi níže. Mnohdy se vyplatí objednat si přímo nové zařízení (včetně baterie), protože jsou náklady na náhradní baterii docela vysoké. To právě hraje do karet i výrobcům, kteří vás neustále tlačí k tomu kupovat si jejich novější produkty. Od originální baterie nemusíme očekávat žádné překvapení. Baterie by měla fungovat jako ta stávající, i když můžete narazit na špatný kus, pak přichází na řadu reklamace.

Jak je na tom neoriginální baterie? Co od ní můžeme očekávat a jaká jsou rizika?

Baterie pro mobilní telefonMezi výrobce neoriginálních akumulátorů patří např. firma Aligator nebo Power Energy Battery. Firma Aligator vyrábí levné a spolehlivé baterie do mobilů, kdežto Power Energy Battery se soustředí na další zařízení, jako jsou videokamery, notebooky, fotoaparáty, aku nářadí, vysavače iRobot atd.

  1. Nižší cena – toto je hlavní důvod nákupu neoriginální baterie. U velmi pofidérních výrobců můžete baterii koupit i 3x levněji oproti originálu. Zde jsou pak na řadě jednoduché počty – je lepší mít tři baterie nebo jednu originální? V rozhodování vám pomohou další body.
  2. Výrobce – jako jsou lepší a horší značky, tak jsou lepší a horší výrobci. Nemůžeme je všechny strkat do jednoho pytle. I když je baterie do aku nářadí nebo notebooku vyrobena jinou firmou, pak nemusí jít o nekvalitní výrobek. V tomto ohledu doporučujeme pečlivě vybírat a ujistit se, že je daný výrobce ověřený. Můžeme vám doporučit firmu Power Energy Battery, která produkuje velmi kvalitní neoriginální baterie.
  3. Špatná softwarová podpora – s tímto bohužel většina neoriginálních baterií zápasí. Např. neoriginální baterie v notebooku může způsobit to, že vám bude notebook hlásit upozornění o neoriginalitě. Všechna upozornění se dají vypnout, ale i to někoho může překvapit. Značky si svoje produkty chrání a obecně platí, že čím dražší a stylovější notebook máte, tím lepší má ochranný software a tím větší je šance, že tam nějaké opatření bude. Nikdy se ale nestane, že by byl notebook omezován nebo cokoliv jiného.
  4. Reklamace – další zádrhel. Pokud se s vaším zařízením něco stane a budete ho posílat na reklamaci, potom musíte vložit zpět originální baterii. Nevyhazujte ji a mějte ji neustále v šuplíku pro všechny případy. Většinou však nový akumulátor objednáváte po dvou letech používání daného zařízení, na které se už záruka stejně nevztahuje.
  5. Poškození způsobené baterií – v dnešní době se to stává opravdu minimálně, ale čím levnější a nekvalitnější baterie, tím větší je šance, že dojde k poškození vašeho zařízení. Toto zařízení pak opět nelze reklamovat, protože výrobce většinou zjistí, že byl problém způsoben neoriginální baterií.
  6. Nižší kvalita a životnost – toto je velmi diskutabilní bod, ale obecně lze počítat s tím, že bude mít neoriginální baterie nižší životnost. Opět platí, že čím levnější a pofidérnější výrobce, tím více je důležité brát tento bod v potaz.

Neoriginální baterie je téměř o polovinu levnější

Neoriginální baterieKdyž si to shrneme, neoriginální baterie je velmi široký pojem a mnohem důležitější je zkoumat konkrétního výrobce. Power Energy Battery nabízí baterie pro iRobot, baterie do fotoaparátů, videokamer, aku nářadí a dalších zařízení za velmi příznivé ceny. Většinou jsou produkty tohoto výrobce o 25 – 50 % levnější než originál.

Nejde sice o nějakou zázračnou úsporu peněz, ale na druhou stranu patří tato firma mezi TOP neoriginální značky v ČR a rozhodně se nemusíte bát toho, že vám daná baterie zařízení zničí nebo že bude způsobovat problémy. Maximálně se připravte na softwarová hlášení. Na dané baterie se vztahuje záruka 2 roky, takže můžete akumulátor kdykoliv reklamovat. Ochrana proti nefunkčním kusům tu je, takže se nemusíte bát, že se vám nákup nevyplatí.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru