Dnes vyšlo 1 článků

Neobvyklá australská reklama: Jak donutit děti, aby nechodily za školu?

Dvě krásné mladé dívky utečou ze školy a nasednou do čekajícího auta. Společně se dvěma mladými kluky, kteří jsou stejně tak krásní, se vydávají vstříc dobrodružství. Svléknou školní uniformy, rozbalí mapu, poslouchají romantické zvuky kytarových akordů. Jednoduše letní pohoda místo školy.

Vydávají se na pláž. Co je to za pláž? No koho to zajímá. Čtyři přátelé prolezou dírou v drátěném plotě. A pak už se jen střídají hezké záběry surfování a projevů mladé lásky. Je to perfektní, dýchne z toho na vás pozitivní letní nálada. Ale o čem to všechno je?

Jedna z dívek během škádlení uteče svému příteli a najednou – BOOM! – a je mrtvá. Odlítají krvavé kusy lidského masa. Její přítel tenhle šok sotva zaregistruje a už sám exploduje. Všude stříká krev. Další dvojice utíká jako o život, ale čeká je podobný osud.

advertise-from-australia

Poté se kamera přesune a zavede nás zpět k drátěnému plotu. Na něm vidíme varování, že na pláži jsou umístěné výbušniny… Pak se na obrazovce objeví další slova: „Tohle se stane, když se budete flákat.“ A pak se objeví černá obrazovka s ještě jasnější zprávou: „Zůstaň ve škole.“

Důležitost vzdělání

Tuto podle někoho skvělou, podle jiného brutální reklamu navrhla produkční společnost Henry & Aaron z Perthu. Byla vytvořena pro neziskovou organizaci Learn for Life Foundation, která propaguje význam vzdělání.

Jen v televizi tuto reklamu asi neuvidíte. Ani v Austrálii ji v televizi neuvidí. Pro oči televizních diváků totiž vůbec není určena.

„Publikum je na internetu. Chtějí vidět skvělé věci. Nedívají se na televizi,“ říká spoluautor reklamy Henry Inglis.

Ten také dodává, že jejich práce byla trochu v rozporu se standardní reklamou. A skutečně. Co na to říkáte vy?

Zdroje: news.com.au, abcactionnews.com

Komentáře

Nahoru