Dnes vyšlo 15 článků

Nenechte se napálit! Nový způsob, jak piráti získávají peníze od důvěřivců

Počítačoví piráti neustále hledají způsoby, jak získat od důvěřivců na internetu peníze. Nově se podvodníci vydávají za obchodní síť Penny Market a lákají lidi na zajímavé výhry v podobě slevových poukazů a počítačových tabletů iPad. Bohužel, ve skutečnosti nic nevyhrajete, jen přijdete o peníze.  

11713717_10153121593060753_3749106050165175492_o

S touto soutěží nemá Penny Market nic společného.

 „Blahopřejeme, můžete být dnešním šťastným návštěvníkem. Slavte s Penny Market a našimi sponzory. Našim návštěvníkům nabízíme šanci získat exkluzivní dárky – poukazy, iPady, dárkové karty a spoustu dalšího,“ lákají počítačoví piráti na poutavou nabídku.

Prémiové SMS vám strhnou 99 Kč

Abyste získali některou z výher, musíte splnit dvě podmínky. Nejprve musíte nabídku sdílet prostřednictvím sociální sítě Facebook. Poté musíte do formuláře zadat své telefonní číslo, aby vás zástupci společnosti mohli kontaktovat v případě, že vyhrajete. A právě při zadání telefonního čísla přicházíte o své peníze.

fake-penny-market-1

Lákavá nabídka na soutěž.

Jestliže zadáte telefonní číslo, současně vyjadřujete souhlas se zasíláním placených textových zpráv. Každá přijatá prémiová SMS vám strhne z mobilního účtu operátora částku 99 Kč. A nemusí to zůstat pouze u jedné zprávy. Může jich přijít klidně více.

„Rádi bychom všechny upozornili, že daná soutěž není nikterak spojena s naší společností, neorganizujeme ji ani do ní neposkytujeme výhry,“ uvedli zástupci společnosti Penny Market.

Ignorujte podobné rádoby soutěže

Chraňte si své osobní údaje, včetně telefonního čísla. Nezadávejte je do podobných formulářů. Na konci stránek jsou totiž většinou uvedeny podmínky drobným písmem, kde se píše také o tom, že se jedná o zpoplatněnou službu. Mobilní operátor vám peníze nemusí vrátit.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru