Dnes vyšlo 15 článků

Nenechte se nachytat: kupon do Lidlu je podvod

Nenechte se nachytat: kupon do Lidlu je podvod

A je tu další podvodný viral, který se uchytil, jako většina podvodů tohoto typu, na sociálních sítích. Možná se tento podvod týká vás nebo někoho z vašich přátel na Facebook. 

Jedná se o podvodný kupon v hodnotě 2 500 Kč ze známého řetězce Lidl. Tento kupon se šíří jako placená reklama na Facebooku. Uživatel na reklamu klikne a zobrazí se jim formulář s vyplněním osobních údajů. Vyplníte jméno, příjmení, adresu, adresu bydliště, telefonní číslo a email.

Snímek obrazovky 2018-07-26 v 21.16.38

Na tuto šířící se falešnou zprávu reagoval i sám obchodní řetězec. „Milí fanoušci, máme pro Vás upozornění na podvodnou akci, která se šíří po internetu a nabízí za vyplnění dotazníku poukázky do našich prodejen. Jde o podvod, naše společnost s tím nemá nic společného.“

Reklamní kampaň v uživateli probudí pocit spěchu. V textu je totiž napsáno, kolik kusů ještě zbývá. Kupon na 2500 Kč je zdarma. Po kliknutí na reklamu je uživatel odkázán na web, kde vyplní své osobní údaje. Jedná se pouze o podvod a podvodné získání osobních údajů na obchodní účely. Na sociální sítí Facebook jeden z fanoušků dodává, že web chtěl po uživateli dokonce vyplnit údaje z karty.

Jediné, co zbývá dodat je, aby byli uživatelé obezdřetní a nedůvěřivý. Jen tak je možné předejít případnému zneužití vašich osobních údajů.

Zdroj, text/foto: facebook.com 

Štítky: , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru