Německý stratup mění způsob naší četby – 35 milionů dolarů

Německý stratup mění způsob naší četby – 35 milionů dolarů

Berlín je evropským centrem chytrých stratupů. Ve středu berlínské prosperující startovní scény je Blinkist – aplikace, která mění způsob naší četby. Aplikace Blinkist upozorňuje na klíčové postřehy z nejlepší světové literatury faktu, které stihnete přečíst za 15 minut. S Blinkistem mohou uživatelé číst nebo poslouchat více než 3 000 titulů.

Startupu se svou myšlenkou podařilo zapůsobit na americké investory, čímž ve výsledku získal investici 35 milionů dolarů za 6 let. Prvním investorem byla firma VC Insight Venture Partners, která investovala do Twitteru, Tumblr a HelloFresh.

Nový způsob učení

Nalezení času ke čtení je těžké, ale to neznamená, že se knihy odstaví. Řešení Blinkist postavilo řešení: aplikaci pro mikrolearning. Investoři vidí obrovskou budoucnost – již teď má 9 milionů uživatelů. Blinkist má přes 3000 titulů, přes 27 unikátních kategorií a přidává 40 nových knih měsíčně.

Blinkist je navržen tak, aby zapadal do nabitého programu, takže ho uživatelé mohou používat kdykoliv a kdekoli, kde najdou čas. A vzhledem k tomu, že klíčové body z celé knihy zaberou jen 15 minut čtení nebo poslechu, učení na cestách je jednodušší než kdy jindy.

Knihy v Blinkist jsou analyzovány pomocí neurovědního výzkumu, aby bylo zajištěno, že je snadné si vzpomenout, co bylo naučeno prostřednictvím aplikace. Navíc je obsah vytvořen pomocí relevantních příkladů a případových studií, což znamená, že uživatelé méně zapomínají na to, co čtou, a častěji si zapamatují a implementují to, co je pro ně užitečné. Blinkist je pro zvědavé studenty, kteří chtějí číst více, ale mají hektický plán s omezeným časem. Stáhněte si aplikaci ještě dnes a uvidíte, co dokáže.

Zdroj, foto: blinkist.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru