Německý startup představuje revoluční solárně poháněné auto

Německý startup Sono Motors získal v crowdfundingové kampani 200 tisíc dolarů. Z finančních prostředků sestaví prototypy automobilu na elektrický pohon, který používá integrované solární panely pro napájení baterie. Tyto prototypy jsou určené pro zkušební provoz a crash testy. A první dodávka hotových vozidel se očekává v roce 2018.

Vozidlo nesoucí název Sion se bude vyrábět ve dvou variantách. Městská verze „Urban“, která bude stát 13 tisíc dolarů, bude schopna na jedno nabití dojet 120 kilometrů. A verze „Extender“, která bude stát 18 tisíc dolarů, bude mít dojezd na jedno nabití 250 kilometrů. Automobil vyrobený z fotovoltaických panelů bude schopný denně vytvořit solární energii na 29kilometrovou jízdu. Samozřejmě, vozidlo se bude dát dobíjet i tradičním způsobem zapojením do standardní zásuvky v domácnosti.

scion-ev-03-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Interiér vozidla je neobvyklý. Ve ventilátoru je integrován konkrétní druh islandského mechu, který slouží jako přírodní vzduchový filtr. Nespornou výhodou je, že nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu či péči, protože čerpá vodu k očištění z okolního vzduchu. A dále filtr prachových částic absorbuje hluk provozu, a tak si posádka užije relaxační jízdu.

scion-ev-04-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Automobil Scion má kapacitu pro šest lidí. A když se sklopí zadní sedadla, nabízí dostatek prostoru pro náklad. Přístrojová deska disponuje 10palcovým displejem, který můžete snadno připojit k telefonu přes Bluetooth či Wi-Fi. V případě zájmu je možné přidat i tažné zařízení.

scion-ev-02-1020x610

Zdroj: Inhabitat

scion-ev-01-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru