Dnes vyšlo 15 článků

Německý obchod s potravinami nepoužívá obaly a produkuje nulový odpad

2_zero-waste-grocery-store

Německý obchod nepoužívá jednorázové obaly

Zapomeňte na zabalené potraviny. V Berlíně byl otevřen první supermarket pro ekologicky uvědomělé zákazníky. V obchodě se nepoužívají plastové obaly, igelitové sáčky, ani nápojové kartony. K dispozici jsou nádoby k zapůjčení, nebo si zákazníci donesou vlastní nádoby. Nenajdete zde ani potraviny významných značek, neboť veškeré zboží pochází z lokálních zdrojů a jedná se o bio potraviny.

Jednorázové obaly výrobků po jejich spotřebování či vybalení okamžitě ztrácí další funkci. Určitou alternativou jsou sice recyklované obaly, nicméně stále častěji se lidé zastávají názoru, že nejlepší obal je žádný obal. Stejný názor mají také zakladatelky nového německého obchodu Sara Wolf a Milena Glimbovski.

1_zero-waste-grocery-store-750x400

Prostředí obchodu Original Unverpackt

Supermarket Original Unverpackt dává sbohem jednorázovým obalům a chce se vyhnout také recyklovaným obalům. Pakliže nemáte v čem nákup odnést, můžete v krajní situaci použít recyklovatelné papírové obaly.

Obchod nabízí zapůjčení nádob, do kterých se uloží zboží. Předpokládá se však, že zákazníci si budou nosit nádoby vlastní. Sypké a tekuté potraviny se plní do nádobek pomocí dávkovačů.

4_zero-waste-grocery-store

Dávkovače na sypké potraviny

Hlavním cílem projektu je snížit množství produkovaného odpadu a potravin, které nakonec končí v odpadních koších. Zákazník si koupí tolik množství dané potraviny, kolik v dané situaci zrovna potřebuje. Tím se sníží množství odpadu jak v obchodech, tak i v domácnostech.

3_zero-waste-grocery-store

Zakladatelky unikátního projektu

Zdroj: The Plaid Zebra

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru