Dnes vyšlo 15 článků

Německo poskytne všem obyvatelům internetové připojení 50 MB/s

Německo došlo k rozhodnutí, že by všem svým obyvatelům chtělo umožnit využívat širokopásmové připojení k internetu o rychlosti 50 MB/s, a to do roku 2018. Jen pro zajímavost, jedná se o desetkrát rychlejší připojení než je celosvětový standard.

Německo chce být o krok napřed a rozhodlo se, že svým obyvatelům poskytne širokopásmové připojení k internetu 50 MB/s. Dle zprávy Akamai o stavu připojení ve světě za první čtvrtletí 2015 je nyní celosvětový standard jen 5 MB/s. Pokud se tedy Německu jeho plán podaří, jeho obyvatelé budou mít 10x rychlejší internet než všichni na světě. Zároveň by tak Německo zdvojnásobilo současnou nejvyšší rychlost internetu, kterou nyní dosahuje Jižní Korea (23,6 MB/s).

Takto rychlý internet má již 70% obyvatel Německa

Dnes je k takto rychlému internetu připojeno více než sedmdesát procent Německa, a proto tento cíl, kdy půjde o připojení zbývajících třicet procent k této rychlosti, nebude příliš těžké splnit. Německá vláda na tento projekt uvolnila 2,7 miliard EUR, ale oslovuje i lokální poskytovatele, kteří z tohoto rozšíření budou mít nemalý prospěch.

ID-100278975

Německo poskytne všem obyvatelům internet o rychlosti 50 MB/s.

Rychlost internetu Německo versus ČR

Dnes průměrná rychlost připojení v Německu dosahuje necelých 11 MB/s, Česká republika je na tom o něco lépe. Dosahuje totiž průměrné rychlosti internetu 12,3 MB/s. Česká republika se tak v prvním čtvrtletí roku 2015 zařadila 9. příčku co se rychlosti internetu týče.

Zdroj/foto:thenextweb, dsl, freedigitalphotos

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru