Německo chystá téměř stokilometrovou dálnici pro cyklisty

Německo, země kvalitních dálnic, se pustilo do výstavby téměř stokilometrové dálnice pro cyklisty. Za ambiciózním projektem stojí inženýr Martin Tönnes, jehož cílem je ulevit příliš přehuštěné dopravě. Cyklistická trasa povede podél starých železnic v oblasti Porúří, přičemž by měla spojovat celkem deset měst včetně Duisburgu, Bochomu a Hammu.

V Německu používá jízdní kolo jako způsob přepravy až 10 % obyvatel. Nicméně země nenabízela bezpečný způsob, jak by se cyklisti mohli dostat z jednoho města do druhého na kole. Ačkoliv spousta německých metropolí disponuje cyklostezkami na silnicích, většinou jsou úzké a krátké. Když si chce člověk v klidu a bezpečně zajezdit na kole, musí jedině do parku.

germany-bike-highway-1-960x647

V Německu budou lidé jezdit po cyklistické dálnici.

Cyklistická dálnice bude široká asi čtyři metry. V současné době je vystavěno asi pět kilometrů dálnice, která už byla veřejnosti zpřístupněná.

Předpokládá se, že místní obyvatelé cyklistickou dálnici uvítají. Dvoukilometrový okruh u dálnice čítá dva miliony obyvatel, přičemž někteří z nich jsou nuceni pravidelně cestovat z jednoho města do druhého kvůli zaměstnání. Realizace projektu by měla vést ke snížení počtu vozidel na silnicích. Ze silnice by tak denně mělo zmizet 50 tisíc automobilů. Cena výstavby projektu vyjde na 180 milionů eur (cca 4,9 miliardy Kč).

germany-bicycle-highway-2

Uvítali byste podobnou dálnici také v České republice?

Cyklistické dálnice plánuje také Frankfurt nad Mohanem, Mnichov a Norimberk.

Zdroj / Foto: Weburbanist.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru