Německo chce zakázat vozidla se spalovacím motorem

Německá spolková rada chce do roku 2030 zakázat prodej vozidel se spalovacím motorem. Tato země, která je domovem legendárních automobilových gigantů Mercedes-Benz a Volkswagen, je na cestě k zákazu dieselových a benzinových motorů.

Německá spolková rada, horní komora německého parlamentu, schválila rezoluci a volá po zákazu vozidel poháněných benzinovými a dieselovými motory.  Zároveň žádá, aby Evropská unie zavedla stejné nařízení do své legislativy. Nicméně Evropská unie tomuto požadavku zatím nevyhoví. Automobilové společnosti si těžkou hlavu nedělají, neboť nevěří, že by země udělala tak radikální krok v automobilovém průmyslu. Právě německý automobilový průmysl je jedním z největších na světě a řídí ekonomiku země. Ale na druhou stranu, někteří němečtí představitelé jsou zcela jiného názoru.

electric-vehicle-1394335_1280

Zdroj: Pixabay

„Pokud bereme vážně klimatickou dohodu z Paříže, potom by nová vozidla po roku 2030 neměli mít spalovací motor produkující emise,“ řekl Oliver Krischer, předseda Strany zelených.

Německo se přislíbilo, že do roku 2050 sníží emise oxidu uhličitého o 95 %. I přes velké dotace do elektrických automobilů jejich prodeje nenasvědčují, že je možné tento cíl tak rychle splnit. Asi polovina všech vozidel na evropských silnicích je poháněna dieselovými motory.

Rezoluce požaduje, aby vozidla se spalovacími motory byla více zdaněná, nebo naopak vozidla s elektrickými motory více daňově zvýhodněná. A také je nezbytné motivovat výrobce vozidel, jako jsou Mercedes-Benz, BMW a Volkswagen, aby začali vyrábět elektromobily co nejdříve. Podle nedávné studie vozidla na elektrický pohon jsou pro potřeby většiny lidí dostačující. Například Spojené státy americké chtějí do roku 2050 snížit emise skleníkových plynů o 80 %.

„Aby se předešlo nejhorším dopadům klimatických změn, musíme prosazovat auta s nulovými emisemi,“ řekl Luke Tonachel, ředitel americké rady na ochranu přírodních zdrojů. A dodal, že u aut to nekončí, ale je potřebné se zaměřit i na produkci elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: Take Part

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru