Německé město má speciální semafory pro smartphone zombies

Moderní obyvatelé většího města chodí s hlavou neustále skloněnou k obrazovce svého smartphonu. V uších mají sluchátka, takže vůbec nemají šanci vnímat okolní svět. Žijí si ve svém vlastním vesmíru, kde existují jen sladkosti v Candy Crush nebo smajlíci v chatu.

S ohledem na to vybudovali v německém městě Augsburg speciální semafory na tramvajových přejezdech. Jsou určené všem lidem, které lze považovat za smartphone zombie (nebo „sombie“, jak je v Německu nazývají).

Jak speciální semafory vypadají?

Vlastně na nich není nic až tak revolučního, jde jen o ten nápad. Nainstalovali řadu LED světýlek do chodníků. Když se blíží tramvaj, světýlka červeně blikají.

sombie

„Uvědomili jsme si, že normální semafor není v zorném poli mnoha dnešních chodců. A tak jsme se rozhodli místit do ulic další sadu světel. Čím více jich je, tím vyšší je pravděpodobnost, že si jich lidé všimnou,“ popsal Tobias Harms z městské správy Augsburgu.

Ne všichni obyvatelé Augsburgu jsou přesvědčeni, že by se za jejich daně měly pořizovat takové hlouposti, ale data mluví jasně. Počet nehod způsobených tím, že se chodci koukali do mobilu, od roku 2006 desetkrát vzrostl.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru