Dnes vyšlo 1 článků

Německá vydavatelství žalují Google za zveřejňování zpráv v Google News

Německá vydavatelství podávají žalobu na internetový vyhledávač Google, který bez jakýchkoliv poplatků zveřejňuje výňatky zpráv ze zpravodajských portálů ve své službě Google News. O žalobě informovalo konsorcium VG Media, které seskupuje celkem dvě stě vydavatelů.

Podobný spor se odehrál už v minulosti. Nicméně vydavatelství v tomto sporu u německého patentového úřadu prohrála, a proto se rozhodla podat žalobu přímo k soudu.

google-76517_640

Porušuje Google německý zákon o autorských právech či nikoliv?

Podle německých vydavatelských společností Google porušuje autorské právo, neboť zobrazuje útržky ze zpráv jejich zpravodajských portálů. Požadují, aby společnost Google za zveřejňování úryvků platila určité poplatky. Google však oponuje a podotýká, že německý zákon o ochraně autorských práv svým jednáním nijak neporušuje.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru