Německá vláda koupila údaje o vlastních občanech, kteří měli vklady ve skotské bance

S daty daňových poplatníků, kteří se vyhýbají placení daní, se čile obchoduje. Pracovníci bank si občas stáhnou data a získají tak zajímavý zdroj příjmu. Za disketu s údaji totiž Německo zaplatilo 3,5 milionu Euro a podpořilo tak tuto formu počítačového pirátství.

Skotská banka Coutts & Co, která je vlastněná královskou rodinou, poskytuje daňové krytí mnoha bohatým lidem z celého světa. Převodem peněz do daňových rájů se tak mohou vyhnout placení daní ve svých zemích. Německá vláda se rozhodla, že nebude litovat prostředků, aby těmto únikům zabránila. Nedávno koupila údaje, které unikly ze švýcarské banky UBS a nyní se opět jedná o data ze švýcarské pobočky Coutts.

Na seznamu je pouhých tisíc občanů Německa. Má se jednat o velmi bohaté klienty, kteří využívali benevolence švýcarských a skotských úřadů. Vyhnuli se tak placení daní. Další postup s údaji ale není úplně jasný. Ve spolkových zemích nepanuje jednotný názor na nákup zcizených dat a některé místní parlamenty zablokovaly využívání dat z takto získaných zdrojů.

Zdroj:TalkTalk

Komentáře

Nahoru