Dnes vyšlo 15 článků

Němci vypátrali obří krádež e-mailů

Němci vypátrali obří krádež e-mailů

Spolkový úřad pro bezpečnost v informační technice (BSI) v Německu odhalil e-mailovou krádež desetiletí. Virtuálním pirátům se při ní podařilo získat přístup k více než 18 milionům elektronickým poštovním schránkám. Prozatím není zřejmé, zda jsou mezi poškozenými i Češi, ale okolnosti tomu nasvědčují.

Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung informoval v pátek 4.4.2014 o odhalení obří e-mailové krádeže. Dle zveřejněných informací se jedná o celých 18 milionů e-mailových účtů, které pocházejí z německých i mezinárodních serverů.

Podle prohlášení mluvčího BSI Lutze Gaebela nelze s určitostí říci, zda mají piráti přístup pouze k osobním nebo také k firemním schránkám. Dále také prohlásil, že se dá předpokládat, že odcizené údaje jsou v současné době již hojně zneužívány.

Kiberzločincům hraje do karet i fakt, že lidé často používají stejná hesla k různým internetovým účtům, což by mohlo mít za následek krádeže mnohem většího rozměru. Piráti se pak mohou dostat nejen do vaší e-mailové schránky, ale také například k citlivým údajům na sociální síti nebo k různým internetovým obchodům, kde mají lidé zaznamenány údaje o svých platebních kartách.

„Následky mohou být nedozírné,“ dodává Gaebel. Zároveň však podotkl, že ve většině případech rozsáhlých e-mailových krádeží, jsou elektronické poštovní schránky využívány „pouze“ k odesílání nevyžádané pošty, tedy spamu.

Dle dostupných informací by měly být poškozeny zhruba tři miliony německých uživatelů. Společnost BSI prozatím neuvedla, jakých dalších států se odcizení e-mailů týká. V měsíci lednu letošního roku byl však odhalen podobný velký případ krádeže, kdy mezi poškozenými byli i lidé z České republiky.

Originální článek: Němci odhalili obří krádež milionů e-mailů 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru