Nelíbí se vám film „Jobs“? Možná by mohl být váš styl „Gates“

Nelíbí se vám film „Jobs“? Možná by mohl být váš styl „Gates“

Film Jobs nepředčil očekávání. Vlastně je dokonce ani úplně nenaplnil. Mnoho lidí bylo zklamaných z toho, že film se více zaměřoval na historii Applu a počátky stolních počítačů než na život a intimní chvíle fascinující osobnosti. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří si zhlédnutí filmu Jobs neužili, přichází pro vás alternativa.

YouTube kanál OfficialComedy se rozhodl, že to tak nemůže nechat a zaměřil se na další slavnou technologickou osobnost – spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese.

Určitě víte něco o obou významných osobnostech, takže i dobře tušíte, že je mezi nimi velký rozdíl. Zatímco oba měli/má neuvěřitelné nadání, byli/je moudří a přinesli pohled na technologie v jiném světle, musíme uznat, že Jobs byl mnohem silnější a inspirativnější osobností. Official Comedy tedy trailer k filmu „Gates“ udělali přesně v tom stylu, vylíčili Billa Gatese jako nemastného a neslaného a řeč je i o kancelářských sponkách Clippy, které si jistě pamatujete z někdejší verze Microsoft Word. No a když už mluvíme o Windows, v traileru se také dozvíte, že Bill Gates dostal nápad na název operačního systému, když se rozhlédl po místnosti.

Parodie představuje Gatese jako sympatického chlapíka se stále zdvořilým postojem, který měl cestu k úspěchu relativně nerušenou (ve srovnání se Stevem Jobsem). Video se tak snaží ukázat, že životopisný film o Gatesovi by byl vedl k ještě horším reakcím než film Jobs.

Zdroje: survivingcollege.com, mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru