Nelegální knihy na internetu? Česká služba se o ně postará

Nelegální knihy na internetu? Česká služba se o ně postará

Nová služba hlídá internet a maže nelegálně zveřejňované kopie literárních děl aby tato pirátská díla neohrozila prodej legálně nabízených elektronických knih. Za jejím uvedením do provozu stojí Češi.

Česká firma eBookService nabízí hlídacího psa pro vydavatele knih. Na internetových úložištích a warezových fórech hlídá odkazy, které poskytují stahování elektronických knih zdarma – a to těch, která si zadal objednavatel, tedy jejich vydavatel. Automat o existenci takovéhoto obsahu upozorní zaměstnance firmy, kteří po další kontrole požádají provozovatele úložiště o smazání obsahu, který podléhá autorským právům.

Za hlídání jedné knížky si měsíčně účtují mezi 300 a 1000 korun a chystají se oslovit především vydavatele, kteří bojují o každou prodanou elektronickou knihu. Podle odhadů má český trh čtenářů elektronických knih potenciál asi 6000 lidí, přičemž asi čtyřnásobek milovníků literatury si knihy stahuje nelegálně.

Firma se na domácím trhu zatím příliš neprosazuje, daleko větší potenciál do budoucna ale skýtá zahraniční trh, který zahrnuje mnohem vyšší množství vydavatelů i čtenářů. Pokud ovšem při vyhledávání knih zjistíte, že jich je o něco méně, než dříve, bude to dost možná díky nové české službě.

Zdroj: https://tech.sme.sk/c/6806775/cesi-mazu-z-internetu-nelegalne-knihy.html

Zdroj obrázku: https://tech.sme.sk/c/6806775/cesi-mazu-z-internetu-nelegalne-knihy.html

Komentáře

Nahoru