Dnes vyšlo 15 článků

Některé země mají cenzuru tak přísnou, že zakazují hry jako Pokémon nebo Footbal Manager

Některé země se rozhodly zakázat hru Pokémon kvůli údajným symbolům Davidovi hvězdy a také protože nabádá k hazardním hrám. Zákazu se dočkal také na první pohled nevinný Football Manager.

1. God of War

Kultovní série pro Playstation, kde hrajete za spartského válečníka, který se vydává do boje s bohy.

V Saudské Arábii byl ale God of War zakázán, protože má v názvu slovo ,,god” tedy ,,bůh”. Hra také údajně zobrazuje také nadmíru nahoty.

V Emirátech byla zakázána také hra Injustice: The  God Among Us, ze stejného důvodu jako  God of War. Vývojáři změnili název hry na Injustice: The Mighty Among Us.

4138115030_e75f034aae_o.png

2. Mass Effect

Dnes již legendární trilogie Mass Effectu jistě není třeba představovat. Když ale vyšel první díl narazili vývojáři na problém v Singapuru. Hra nabízí mnoho způsobů jak zaplétat také milostné vztahy. Ve hře se pak vyskytují intimní chvilky mezi ženskou Shepardkou a mimozemšťankou Liarou T’Soni. To se premiérovi Singapuru nelíbilo. Pod náporem veřejnosti ale musel zákaz zrušit.

liara_femshep_kiss_by_liarafemshep-d6ctm8i.jpg

3. Pokémon Trading Card Game

Jak již název napovídá jde o hru, ve které sbíráte kartičky pokémonů. Ve hře se ale vyskytuje výherní automat, kde můžete tyto karty vyhrát. V Saudské Arábii byla hra zakázána, protože nabádá k hazardním hrám. Nejvyšší náboženská autorita země, muftí, dodal že se na některých kartách nachází symbol připomínající Davidovu hvězdu. Hra byla poté stažena z prodeje.

pokemon.jpg

4. Grand Theft Auto: San Andreas

GTA je hra plná zabíjení, drog, prostitutek a válek mezi gangy. Tato hra byla zakázaná v mnoha zemích světa a například v USA si ji nemůže koupit nezletilý.

Zajímavý důvod si ale našli ve Venezuele a Austrálii. Tam neměli problém se zabíjením prostitutek ani přejížděním důchodců. Na hře je iritoval mód, který lze do hry přidat. Jmenuje se ,,Hot Coffee” a už název napovídá, že půjde sex. Jedná se o mód, ve kterém si můžete do posledního detailu užít sex se svou drahou polovičkou, která vás pozve na horkou kávu.

459728902_e4a27cfdb7_z.jpg

5. Football Manager 2005

Football Manager je hra od tvůrců Sports Interactive a je dodnes velice oblíbenou hrou, ve které si můžete vyzkoušet vedení fotbalového týmu.

Čínské vládě se ovšem nelíbilo, že hra uváděla Tibet a Tchaj-wan jako samostatné země a hru zakázala. Vývojáři ale vůbec neměli v úmyslu hru vydávat i v Číně. Football Manager se nakonec do země dostal ilegální cestou.

213146201_64b69f2835_z.jpg

6. Saints Row IV

Čtvrtý díl této bláznivé série se dočkal problémů v Austrálii. Byla tam zakázána kvůli zbrani, která se jmenuje ,,Rectifier Anal Probe”. Tuto zbraň můžete kolemjdoucímu civilistovi strčit do zadnice a vystřelit ho do vzduchu. Australské vládě se také nelíbilo, že hráč může v jedné misi požít mimozemské drogy, aby se stal silnější. Tato mise byla pro Australské hráče vyřazena, zbraň bylo ale možno dokoupit v přídavném balíčku.

8559127081_b4f4db7fce_z.jpg

7. RapeLay

Hra z japonské dílny Illusion Soft, ve které má hráč za úkol pronásledovat a znásilnit matku s jejími adolescentními dcerami. Hra byla vydána v roce 2006 a po tom co vzbudila v roce 2009 rozruch byla zakázána téměř všude kromě USA. Vývojáři se bránili tím, že hra spadá do speciálního žánru erotických her ale neuspěli.

10523310386_fcb2e82b2c_z.jpg

 Zdroj: refresher.cz

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru