Dnes vyšlo 15 článků

Někdo se snaží na Indiegogo vybrat peníze na svrhnutí Kim Čong-una

Někdo se snaží na Indiegogo vybrat peníze na svrhnutí Kim Čong-una

Čas od času se objeví internetová kampaň, která nám dokazuje, že lidé jsou schopni vybrat peníze na cokoliv. Však si vzpomeňte třeba na bramborový salát z Kickstarteru. Podobně absurdně znějící kampaň teď běží na Indiegogo. Vybírají se tam peníze osvobození lidu Severní Koreje.

Skupina, která za odvážnou kampaní stojí, se nazývá Freedom Now, a má jediné poslání: přinést svobodu a demokracii lidu Severní Koreje.

Jak si to jako představují?

Jako hlavní úkol vnímají propojit Severní Koreu s okolním světem a ukázat lidem, co všechno je mimo hranice jejich státu běžné. Proto by prvním krokem po získání peněz bylo vybudovat silnou komunikační síť uvnitř Severní Koreje a pak ji natáhnout ven.

„Většina těchto prostředků bude použita na nákup komunikačních technologií a vzdělávacích materiálů o svobodě mimo Severní Koreu. Zbývající finanční prostředky budou použity na zaplacení policie a vojáků, různých zařízení, cestovních výdajů a vytváření komunikační sítě,“ píše se v kampani.

To prý povede k lepší organizaci a s organizací přichází naděje. Takže pak přijde demokracie, která bude prospěšná celému světu. Podle Freedom Now se demokratickým režimem v Severní Koreji sníží riziko světové jaderné války, více než 200 000 nevinných mužů, žen a dětí by se mohlo vrátit z koncentračních táborů. 24 milionů lidí by poprvé v životě zažilo svobodu, okamžitou lékařskou péči a jídlo pro všechny, kteří jsou na pokraji smrti hladem.

north_korea

V kampani není ani trochu uvedeno, jak vlastně chtějí svrhnout Kim Čong-una. Zřejmě předpokládají, že to přijde tak nějak samo, jakmile propojí komunikaci Severní Koreje s okolním světem. Zato tam ale veřejně hlásají, že se Kim Čong-una nebojí a že čas jeho moci se krátí.

Zatím to moc růžově nevypadá

Jenže s celou kampaní na Indiegogo to zatím moc nadějně nevypadá. Její zakladatelé chtějí vybrat 10 milionů dolarů. Aktuálně mají zhruba sto dolarů. Zbývají ještě téměř dva měsíce, tak třeba se najde někdo, kdo bude chtít investovat do Severní Koreje.

Mimochodem souběžně běží stejná kampaň i na CoinFunder (místo dolarů se tam sbírají bitcoiny). Tam je ovšem situace ještě žalostnější. Zatím vybrali 0 bitcoinů.

Zdroj: DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru