Dnes vyšlo 15 článků

Zajímavý web #17-21: Dejte světu vědět o svém ukradeném majetku

Zajímavý web #17-21: Dejte světu vědět o svém ukradeném majetku

Nebo třeba zkuste web, ulehčující přechod vašeho dítěte ze školky do školky

Prostředí internetu je nekonečné a lidská kreativita neomezená. Díky tomu vzniká v poslední době čím dál větší množství webových stránek, které vynikají zajímavým, unikátním obsahem. Dnes vám představíme některé z těch nejzajímavějších.

Kradené.cz – www.kradene.cz

Zcela ojedinělý projekt funguje jako databáze, do níž můžete vložit informace o věci, která vám byla odcizena. Ostatní návštěvníci včetně vašich přátel pak mají šanci tyto informace sdílet na sociálních sítích a tak aspoň o něco zvýšit šanci, že se věc najde. Také existuje naděje, že zveřejněním těchto informací zloděj přinejmenším bude mít menší možnost věc prodat.

Na web můžete také vkládat věci ztracené. Můžete také nastavit výši odměny za nalezení uradené či ztracené věci. Předměty pak lze vyhledávat podle kraje či kategorie. Web zatím bohužel není příliš známý a tedy ani zaplněný.

Jdemedoškoly.cz – www.jdemedoskoly.cz

Další zajímavý projekt se zabývá otázkami poměrně nelehkého období v životě každé rodiny – přelomu, kdy se z předškoláčka stává školák. Stránky přináší informace, jak dítěti tento přechod ulehčit, jak vybrat školu či mimoškolní aktivity. Také se zde nachází odborné články od specialistů na vzdělávání.

Součástí webu je i diskusní fórum pro rodiče, databáze základních škol a pracovních listů, které pomáhají s grafomotorickým cvičením a cvičením předčtenářských dovedností.

Další vychytávky

Mezi další zajímavé weby patří např. Campaignmonitor.com –web, který vám bez znalost HTML umožňuje vytvořit emailovou šablonu, odeslat ji a jednoduše sledovat, kdo z příjemců na ni klikl.

Web Artalk.cz přináší novinky ze světa výtvarného umění. Najdete zde informace o chystaných i probíhajících přednáškách, besedách, výstavách a dalších akcích z oblasti výtvarného umění.

Chuťovkou jsou webové stránky Příběhynapadesátslov.cz. Jedná se o stránky, kde příležitostní, ale i profesionální spisovatelé píšou kraťoučké příběhy o pouhých padesáti slovech – pro radost, pro vzrušení z omezení.

https://technet.idnes.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru