Nejzajímavější počítačové viry v historii

Nejzajímavější počítačové viry v historii

Pod pojmem vir si většinou představíme malý, zákeřný prográmek, který nám jen zpomaluje nebo poškozuje počítač. Ty nejhorší dokážou dokonce vymazat data na celém disku, nebo nakazit systémové soubory, kvůli kterým se vám už nemusí načíst operační systém. Ale ne vždy jsou viry takto jednostranně zaměřené. Někteří tvůrci virů mají smysl pro humor (který leckdy není příliš zábavný) a rádi vytvořeným virem škádlí uživatele, či se mu jinak na dálku vysmívají. Existuje několik virů, které mají zajímavé funkce a tím se liší od zbytku.

Nakrm virus – prodluž život počítače

Že to zní jako nesmysl? Jeden virus s názvem susenka (nebo také dejmi) je neustále hladový. Jednou za čas zastaví práci na nakaženém počítači a vyhodí okno s textem „Dej mi sušenku“. Pokud uživatel do textového pole napsal „susenka“, mohl dále pokračovat v práci. Nicméně tento virus se jako domácí mazlíček příliš nehodil, vzhledem k tomu, že postupem času zkracoval interval mezi upozorněními. Navíc, pokud přišel na to, že je 14. den v měsíci a zároveň pátek/sobota (zdroje se liší), přepsal důležitá data na pevném disku, čímž znemožnil příští start operačního systému. Tvůrcem tohoto viru je nejspíše Čech, o čemž napovídá název a jazyk viru. Dnes už ho ale nemáte šanci nikde chytit.

Nejnovější zprávy v pohodlí vašeho nakaženého počítače

Ačkoliv může virus Romeo.C znít romanticky, je to ve skutečnosti docela zákeřný prográmek. Dokáže deaktivovat editor registrů, správce úloh, nebo třeba vyhledávání. Co je na něm ale nejzajímavější, je to, že vám během své práce zobrazí seznam novinek ze světa. Přesně tak, ukáže vám zprávy. Bohužel pro zájemce, už s velkou pravděpodobností neexistuje.

DJ Virus

Jeden anonym se rozhodl udělat test. Chtěl se dostat k lechtivým fotkám slavné celebrity a přitom schválně klikal na všechno, co mu přišlo pod ruku a samozřejmě se mu povedlo chytit virus. Nicméně tento vir měl zajímavou funkci, totiž přehrával náhodnou hudbu a reklamy, dokonce i několik minut po odpojení od internetu. Většinou se jednalo o techno hudbu a reklamy, které už byly několik let staré.

Fantazii se meze nekladou

Zatímco výše zmíněné viry mají nějaký faktický základ, existuje ještě spousta pověstí o dalších vychytralých virech. Například v minulosti byl údajně rozšířen virus, který s vámi hrál poker a při prohře vám pokaždé vymazal část dat na disku. Někde se také píše o viru, který získal údaje vašeho bankovního účtu a poté z něj poslal peníze na charitu (dobrá, je to dost nepravděpodobné).

A pak že viry umějí jen hloupě ničit počítač.

Komentáře

Nahoru